Emocionuese/ Në prag të vdekjes, tifozi i United ka një dëshirë speciale

159

 

Moebel THEMA

NINTCHDBPICT000266698462

Një ngjarje emocionuese ka ndodhur në Britaninë e Madhe pasi një tifoz i ‘flaktë’ i Manchetser United në prag të vdekjes shprehu dëshirën për të parë nga pranë lojtarët e skuadrës së zemrës.

Marcus Rashford, Jesse Lingard, Ashley Rinj dhe Timothy Fosu-Mensah kanë bërë ëndrrën realitet të 73-vjeçarit i cili ndërroi jetë vetëm 45 minuta pasi ishte vizituar nga idhujt e tij, shkruan ‘Independent’, raporton Syri.net.

Babagjysh ishte një tifoz i madh i Manchester Unitedit. Dëshira e fundit e Paddy ishte që të vizitohet nga lojtarët e Unitedit. Ai vdiq vetëm 45 minuta pasi lojtarët u larguan”, u shpreh mbesa e të ndjerit, Miss Lawler.

Prej katër vitesh Paddy Lawler vuante nga kanceri në prostatë./ Syri.net

NINTCHDBPICT0002666984623861675900000578-0-image-a-2-1473929398774_1473936339-464171NINTCHDBPICT000266696324jesse-lingard

Comments