Fermeri nga Gjilani ankohet se pas vaksinimit po i ngordhin lopët

127

 

Moebel THEMA

Një fermeri nga Komuna e Gjilanit sot i ka ngordhur një lopë si shkas i sëmundjes gungore.

Ky fermer ka dërguar disa fotografi në redaksi, ku dhe ka dhënë sqarimin se pas vaksinimit që i është bërë gjedhëve të tij gjendja e tyre veç se ka filluar të përkeqësohet, njofton Klan Kosova.

Ai thotë se për problemin që i është shfaqur këtë të hënë ka njoftuar komunën, por që ka thënë se përgjigja e tyre ka qenë se të martën do të dalin për të parë situatën në fermën e tij.

loopa-640x380loppa

Comments