Fillojnë largimet nga Kombëtarja e Shqipërisë drejt Kosovës. Ja kush iku i pari

309

download (9)

Ai ishte një nga futbollistët që nuk u mor nga Shqipëria në Euro 2016 në Francë.

Milot Rashica ka zgjedhur të luajë për Kosovën dhe jo për Shqipërinë. Kështu ka njoftuar “Rubrika Sportive e RTSH”.

“20 vjeçari ka marrë vendimin që të jetë pjesë e Përfaqsueses së Kosovës për eleminatoret e Botërorit, Rusi 2018”, ka shkruar ajo.

Rashica luan në Holandë te Vitesse. Ai ishte një nga futbollistët që nuk u mor nga Shqipëria në Euro 2016 në Francë, dhe kjo mund të jetë arsyeja kryesore që ai do të zgjedh Kosovën.

 

miloti iken

Comments