Fiorentina e Barcelona shkëmbejnë lojtarët (Foto)

275

Barcaaaa

Fiorentina dhe Barcelona mund të shkëmbejnë Mario Gomezin dhe Cristian Tellon gjatë kësaj vere.

Skuadra italiane, Fiorentina ka shfaqur interesim ta rikthej në klub Cristian Tellon, por nuk është e gatshme t’ia paguaj 8 milion euro Barcelonës për kartonin e spanjollit.

Por, ekipi nga Serie A është i gatshëm t’ia ofroj ekipit katalunas sulmuesin gjerman, Mario Gomez, i cili sezonin e kaluar shkëlqeu me Besiktasin në Turqi, raporto e përditshmja sportive katallane, Sport.

Barcelona është në kërkim të një sulmuesi që do ta ndihmonte treshen  Lionel Messi, Luis Suarez e Neymar, përcjell Express.

Dhe, Gomez është një opsion i mirë për Luis Enriqeun, Por, paga e lartë e gjermanit, 5 milion euro në sezon, është një shifër që tejkalon parashikimet e Barcelonës.
barca
Comments