Formacionet zyrtare: Kosova – Andorra

231

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Kosovës dhe Andorrës në fazën para-kualifikuese të Euro 2024.
Alain Giresse dhe trajneri kundërshtar kanë zbuluar 11-shën startuese për këtë duel, shkruan Lajmi.net

Me pak ndryshime nga ndeshja e kaluar kundër Izraelit. Në vend të Dresevic luan Betim Fazliji dhe në vend të Mërgim Vojvodës, luan Florent Hadergjonaj.

Kujtojmë që ndeshja nis nga ora 20 e 45 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’./Lajmi.net/

Formacioni i Kosovës: Aro Muric; Amir Rrahmani (c), Mirlind Kryeziu, Florent Hadergjonaj, Leart Paqarada; Betim Fazliji, Valon Berisha, Bersant Celina; Arber Zeneli, Milot Rashica; Vedat Muriqi

Formacioni i Andorrës: Alvarez; Vales, Alavedra, Rosas, Vales, Cervos, Chus Rubio, Guillen, Llovera, Marc Garcia, Jord Rubio

Comments