FOTO/ Djemtë sirian notojnë në kraterin e krijuar nga raketat, sjellin jetë në Alepo! 

175

 

_90995289_2aa17e6f-4a1e-4a72-a74f-a3c3eb0ed681

Aktivistët sirianë kanë publikuar foto që tregojnë disa djemtë që notojë në një krater të mbushur me ujë në qytetin e shkretëruar nga lufta në Alepo.

Mediat pro-opozitës thanë se krateri ndodhej në zonën e Sheikh Saeed dhe ishte rezultat i një sulmi nga forcat e presidentit Bashar al-Asadit, thotë “BBC”.

“Çfarëdo që Assad ka bërë në Aleppo, jeta nuk ka mbaruar, fëmijët këtu sjellin jetë të re në çdo vend të shkatërruar nga raketat e tij”, thuhet në titull.

Theksojme se rreth dy milionë njerëz janë të bllokuar nga luftimet në Aleppo.

Gjithashtu OKB-ja ka bërë thirrje për një “pauzë humanitare” 48-orëshe për të lejuar shpërndarjen e sigurt të ushqimit dhe medikamenteve.

_90995290_a6509a26-d869-4719-9980-10d59ae7ec43

_90995291_249eddbb-7526-4505-b933-cb6d387debd1

 

_90848482_mediaitem90848481

Comments