FOTO/ Fotografi grek fiton “France Awards” me pamjet prekëse të emigrantëve në Lesbos

231

 

Moebel THEMA

_91019916_crying

Një fotograf grek ka fituar çmimin e parë të fotografisë “Visa d’Or News” në “France Awards”për mbulimin e ardhjes së emigrantëve në ishullin e Lesbos vitit e kaluar.

Aris Messinis punon për agjencisë franceze të lajmeve “AFP” dhe ka fituar çmimin e parë për imazhet e marra në zonat e mbërritjes së refugjatëve.

Ai tha se nuk mendonte kurrë se do të mbulonte këtë ngjarje në vendin e tij, raporton “BBC”.

Fotografi është brohoritur në mediat  pasi u fotografua nga një dëshmitar në mometin që la puënn dhe shkoi të shpëtonte mbante një fëmijë të vogël refugjat nga mbytja.

Këto janë disa nga fotografitë të cilat  e bënë  atë fitues të këtij çmimin prestigjioz.

_91019909_dinghy

_91019931_nightsky

_91019918_atsea

_91019912_fear

_91019901_theselifejackets

_91019914_pray

 

_91019838_blanket

_91019905_tent

_91019933_pose

_91019916_crying

Comments