FOTO/ Ja notat Granit Xhakës dhe Shkodran Mustafit pas ndeshjes fantastike

104

Image

Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka kanë qenë titulluar në fitoren e Arsenalit ndaj Bournemouthit të cilët kanë marr vlerësim pozitiv për paraqitjen që kanë bërë në këtë ndeshje.

Mustafi dhe Xhaka u vlerësuan lartën për paraqitjen e tyre nga ‘WhoScored’.

Me notën 7.9 u vlerësua Xhaka, ndërsa 7.4 Shkodran Mustafi, përcjell lajmi.net.

Lojtari i ndeshjes padyshim se ishte Alexis Sanchez, që realizoi dy gola në këtë ndeshje.

Image

 

Comments