FOTO/ Më në fund arrihet marrëveshja, Ronaldo rinovon me Real Madridin

183

FOTO/ Më në fund arrihet marrëveshja, Ronaldo rinovon me Real Madridin

Pas shumë ditësh spekulime më në fund drejtues të Real Madridit dhe Cristiano Ronaldo kanë arritur marrëveshje për rinovimin e kontratës.

Sipas burimeve të së përditshmes madrilene “Marca”, portugezi pritet të nënshkruajë një kontratë deri në vitin 2021, shkruan Syri.net.

Marrëveshja është përfunduar me sukses ndërsa lajmi pritet të zyrtarizohet nga fillimi i javës së ardhshme.

Më parë Real Madridi ka rinovuar me Gareth Bale, Toni Kroos, Luka Modric e Lucas Vasquez, ndërsa tashmë është radha e Cristiano Ronaldos.

Image

Lexo edhe

Comments