FOTO/ Notat e lojtarëve: Juventus 3-1 Atalanta

122

 

FOTO/ Notat e lojtarëve: Juventus 3-1 Atalanta

Juventusi ka arritur të fitojë me rezultatin 3-1 ndaj Atalantës në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të në Serie A.

Golat për Juventusin u shënuan nga Alex Sandro (15’), Daniele Rugani (19’) dhe Mario Mandzukic (64’), ndërsa Remo Freuler (82’) shënoi golin e vetëm për miqtë.

Portali i njohur “Whoscored” ka publikuar notat e lojtarëve të dyja skuadrave, ku më i vlerësuari ishte sulmuesi Mario Mandzukic (9.4) ndërsa nota më e ulët ishte për mesfushorin e Atalantës, Kessie (5.7)./ Syri.net

Image

Comments