Foto/ Po mbaron koha e skuadrave të mëdha, këto janë 10 klubet e së ardhmes

429

Foto/ Po mbaron koha e skuadrave të mëdha, këto janë 10 klubet e së ardhmes

Sezoni 2016/17 ka treguar se skuadrat e mëdha si Barcelona, Real Madrid, Manchester United e Bayern Munich nuk janë të pa përballueshme për ekipet e vogla.

Por a mund ta shihni futbollin me skuadrat më të vogla duke dominuar në ligat e tyre dhe në Evropë.

Por kanali ‘Euro Football Daily’, ka publikuar një video me 10 skuadrat që pritet të dominojnë në kampionatet e tyre dhe në Evropë në vitet e ardhshme.

Ndoshta do të ju duket absurde që ekipe si Juventus, Real Madrid, Barcelona, Bayern Munich apo Manchester United nuk janë në këtë listë, mirëpo ky kanal ka marrë skuadrat që kanë pasur krizë të fitimit të trofeve dhe premtojnë shumë në të ardhmen. /Telegrafi/

Roma

Bayer Leverkusen

Sevilla

Liverpool

PSG

Tottenham Hotspurs

RB Leipzig

Borussia Dortmund

Arsenal

Atletico Madrid

 

Comments