FOTO/ Presideti i Federatës spanjolle të futbollit merr lajmine hidhur nga Meksika

265

 

Football Soccer - Barcelona v Sevilla - Spanish SuperCup second leg - Camp Nou stadium, Barcelona , Spain - 18/08/16 Spain's football federation (RFEF) president Angel Maria Villar gives the Spanish SuperCup trophy to Barcelona's Lionel Messi. REUTERS/Albert Gea

Një nga njerëzit me shumë peshë në futbollin spanjoll ka amrr lajmin e hidhur ditën e sotme.

Ky lajmi i hidhur ka ardhur për Presidetin e Federatës spanjolle të futbollit.

Në Toluca të Meksikës u gjet trupi i pajetë i mbesës së Angel Maria Villar, 39-vjeçares Maria Villar Galaz, e cila ishte rrëmbyer më 13 shtator.

Lajmi u konfirmua nga ministri i Jashtëm spanjoll, Jose Garcia Margallo.

“Rrëmbyesit iu kishin telefonuar familjarëve së Maria Villar Galaz. Ata arritën të paguajnë për shantazhin, edhe pse shifra ishte më e ulët nga ajo që iu ishte kërkuar. Mendova se do ta kishin liruar, por për fat të keq kjo nuk ndodhi. Është një lajm shumë i trishtë dhe i papritur”, deklaroi Margallo.

1474399067-673993-1474406704-noticia-normal_1474458692-876943

Comments