FOTO /Talenti shqiptar firmos me Olimpiakos Nikosian

184

 

Moebel THEMA

14333000_10154494990198537_5976905848308636076_n

Talenti shqiptar, Ardit Prendi ka firmosur me gjigandët qipriotë të Olimpiakos Nikosias. Prendi i datëlindes 1996, u formua si futbollist tek skuadra e Panioniosit ku luajti për 7 sezone, ndërsa sezonin e shkuar ai u shpall dhe golashënuesi më i mirë i kampionatit të të rinjëve në Greqi, ku shënoi 17 gola.

Prendi luan në rolin e mesfushorit të avancuar, por mbulon mjaft mirë dhe rolin e qendërsulmuesit. Ai u grumbullua për herë të parë në U 19 në vitin 2013, nga trajneri Fotot Strakosha , ku në 3 ndeshje realizoi dy gola.

14349175_10157325516915214_1011464843_n14328829_10157325516925214_1731313779_n

Comments