FOTO/ Tërmet i fuqishëm në qendër të Italisë

106

FOTO/ Tërmet i fuqishëm në qendër të Italisë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Italianë pasditen e sotme, duke e lëkundur qendër të gadishullit të Apenine. Siç shkruajnë mediat italiane tërmeti ka qenë i shkallës 4.4 gradë Rihter, shkruan SYRI.net.

Siç edhe raporton instituti italian i sizmiologjisë tërmeti ka rënë në orën 17:14 minuta të pasditen dhe epiqendrën e ka pasur 22 kilometër në verilindje të Aquilas.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në Capitignano, Montereale, Campotosto, Barete e Cagnano Amiterno.

Image

Comments