Fundoset anija në Indonezi, të paktën 56 të vdekur

203

1

Të pakten 56 persona kanë humbur jetën gjatë fundosjes së një anije, e cila transportonte punonjës indonezian nga Malajzia.

Siç lajmërojnë mediat lokale, shefi i policisë së ishullit Riau, Sambudi Gusdian konfirmoi se gjatë fundosjes kanë humbur jetën 56 persona, ndërsa në vazhdim është kërkimi edhe për gjashtë persona që llogariten si të zhdukur.

Gusdian theksoi se lidhur me këto ngjarje është arrestuar pronari i anijes si dhe një anëtar i ekuipazhit. Një anije u përmbys para shtatë ditëve tek ishulli Batam, ndërsa gjatë fatkeqësisë në të gjendeshin rreth 90 persona.

Comments