Futboll: Fiton Shkëndija – Gostivari dhe Shkupi ndahen me barazim!

696

Sot janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së 16-të në Ligën e parë të Futbollit në vend. Gostivari dhe Shkupi ndahen me barazim, Shkënidja shënon fitore në Tetovës, kurse Struga mposhti Vardarin në Shkup, përcjell KlanM.

Këto janë rezultatet:

GOSTIVARI – SHKUPI 0:0

SHKËNDIJA – RABOTNIÇKI 2:0

VARDARI – STRUGA 1:3

VOSKA SPORT – TIKVESHI 0:3

AP BRERA – BREGALNICA 1:1

MAKEDONIJA GJ.P – SILEKSI 1:0

Pas xhiros së 16-të tabelën e kryesojnë Shkupi dhe Shkëndija me nga 32 pikë para Strugës që ka 30 pikë./KlanMacedonia

Comments