Gecaj: Kjo është trimëria e Visar Ymerit në kohën e luftës (Foto)

188

Gecaj: Kjo është trimëria e Visar Ymerit në kohën e luftës (Foto)

Vazhdon përplasja në rrjetet sociale midis Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Më herët Kryetari i Vetëvendosjes Visar Ymeri deklaroi se Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa nuk ka trimëri dhe si qyqar sulmon nga zyra, por i shpejtë ka qenë reagimi nga këshilltari i Mustafës, Bajram Gecaj, shkruan Gazeta Express.

Moebel THEMA

Gecaj duke publikuar një fotografi të Ymerit ku duket me veshje kamarieri ka shprehur “Ky imitues ka filluar të shesë trimëri vetëm në Kosovën e lirë dhe të pavarur, jo në kohën kur një gjë e tillë ishte e nevojshme dhe e domosdoshme. Në foto shihet se çfarë bënte ai gjatë viteve të aparteidit dhe luftës – fotoja thonë flet më shumë se njëmijë fjalë”

“Ky imituesi i liderit të Lëvizjes Anarkiste të Vetëvendosjes, Visar Ymeri, na paska konceptuar se çka është trimëri e çka jo. Ata të cilët janë të formësuar nga dhuna e kërcënimet na shesin tash kopalla se kush po kërcënohet në këtë vend. Ky imitues ka filluar të shesë trimëri vetëm në Kosovën e lirë dhe të pavarur, jo në kohën kur një gjë e tillë ishte e nevojshme dhe e domosdoshme. Në foto shihet se çfarë bënte ai gjatë viteve të aparteidit dhe luftës – fotoja thonë flet më shumë se njëmijë fjalë: ” shkruan Bajram Gecaj.

Comments