Gjatë 24 orëve të fundit seri tërmetesh dridhën Maqedoninë dhe vendet fqinje

175

Sipas Qendrës euro-mediterane, gjatë 24 orëve të fundit në vendet fqinje kanë ndodhur seri e tërmeteve.

 E fundit është matur me intensitet prej 3.8 shkallë sipas Rihterit në ora 12:26 është regjistruar në Greqi. Sot është ndjerë një tërmet me magnitudë 3.3 gradë me epiqendër në 41 km në juglindje të Novo Sellës, në Maqedoni, transmeton TetovaSot.

Sot një tërmet me 2.1 gradë është regjistruar edhe në Bullgari.

Gjatë ditës së djeshme tërmete të dobët janë regjistruar në Shqipërinë fqinje dhe Greqi.

Comments