Goli i Granit Xhakës ia fiton Kupën e Gjermanisë Bayer Leverkusenit

635

Skuadra e Bayer Leverkusenit ka shënuar fitore minimale 1:0 ndaj Kaiserslautern, në ndeshjen finale të Kupës së Gjermanisë.

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, shkruan Indeksonline

Xhaka shënoi një eurogol nga distanca në minutën e 16’të dhe mjaftoi ky shënim për ta shpallur kampion në DFB Pokal skuadrën e Xabi Alonsos.

Kujtojmë që ky ishte titulli i dytë këtë sezon për Leverkusenin, pasi triumfit në Bundesliga./Indeksonline/

Comments