Haradinaj pi çaj “rusi” në Vushtrri (Foto)

155

 

Moebel THEMA

Haradinaj pi çaj “rusi” në Vushtrri (Foto)

14383479_10154393144838382_977081172_n-780x439Lideri i AAK-së Ramush Haradinaj sot ka qëndruar në qytetin e Vushtrrisë, ku është takuar me qytetarë dhe simpatizantë e struktura të partisë së tij, raporton portali Veriu.info.

Në kuadër të aktiviteteve në Vushtrri, Haradinaj ka mbajtur një takim me qytetarë në Qendrën e Kulturës “Hasan Prishtina”, ku ka folur për aktualitetin politik, duke përfshirë demarkacionin dhe Asociacionin e komunave serbe, për të cilat tha se nuk duhet të votohen nga deputet e Kuvendit të Kosovës, raporton Veriu.info. Në këtë tubim, ka folur edhe kryetari i degës së AAK-së në Vushtrri, Lutfi Bilalli.

Gjatë qëndrimit në Vushtrri Haradinaj, ka vazhduar me traditën e tij që të pijë “çaj rusi” me qytetarët e Vushtrrisë në qendër të qytetit.

14388870_10154393145093382_1272773494_n

Comments