Hashim Thaçi porosit Ali Ahmetin dhe Menduh Thaçin që të bëhen bashkë

148

“Nëse jeni kështu të bashkuar si sot, do të jeni më të fortë”, kështu ka porositur presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, liderin e PDSH-së Menduh Thaçin dhe atë të BDI-së Ali Ahmetin, raporton Portalb.

Sot presidenti i Kosovës Thaçi në Shkup ka ndarë 118 mirënjohje për personalitete të shquara që kanë kontribuar në pavarësimin e Kosovës, si dhe strehimin e shqiptarëve nga Kosova gjatë luftës së viteve 1998/99.

“Ceremonia e sotme është mirënjohje për të gjithë ju. Falënderim për ish ushtarët, për të burgosurit politik, intelektualë të ndryshëm, gazetarë, shkrimtarë e sportisë. Nderimi i sotëm shkon te ata që strehuan refugjatë të Kosovës. Veprimtaria juaj shënon gjestin më sublim të mikpritjes”, theksoi mes tjerash presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.

Menduh Thaçi, Ali Ahmeti, Nuri Bexheti, Bardhyl Mahmuti, Fazli Veliu, Agim Vinca, … ishin në mesin e 118 personaliteteve të dekoruar nga presidenti Hashim Thaçi.

Comments