Hillary Clinton diagnostikohet me pneumoni

427
Hillary Clinton diagnostikohet me pneumoni

U.S. Democratic presidential candidate Hillary Clinton arrives for ceremonies to mark the 15th anniversary of the September 11 attacks at the National 9/11 Memorial in New YorkKandidatja demokrate për Presidencën e SHBA, Hillary Clinton është diagnostikuar me pneumoni sipas mjekut të saj personal.

68-vjeçarja iu nënshtrua analizave, pasi në ceremoninë përkujtimore të sulmeve terroriste 15 vite më parë në Nju Jork, Clinton shfaqu shenja dobësie dhe për pak u rrëzua.

Mjeku i saj personal deklaroi se i ka rekomanduar kandidates demokrate antibiotikë dhe e ka këshilluar që të pushojë dhe të ndryshojë axhendën e takimeve të saj./syri.net

Comments