Incident në Kumanovë, shkrepje armësh në Lagjen e Trimave (FOTO)

432

Një incident me armë ka ndodhur pak para mesnate në Lagjen e Trimave në Kumanovë. Burime policore theksuan për INA se incidenti ka ndodhur në afërsi të xhamisë së kësaj lagjeje.

Por nuk janë dhënë detaje se çfarë ka ndodhur dhe kush ka shtënë me armë, apo a ka edhe të plagosur apo dëmtuar.

Për shkak të këtij incidenti është bllokuar përkohësisht rruga kryesore në këtë lagje, derisa policia të kryejë ekspertizën. Në vendin e ngjarjes ka pasur edhe banorë, të cilët kanë ndjekur se çfarë po ndodhë.

Ata kanë theksuar se këto raste shtojnë pasigurinë në këtë lagje, ndërsa kërkuan policinë për siguri më të madhe. (INA)

Comments