Indi, sulmohet kampi ushtarak i Kashmirit, 17 të vrarë 

179

 

_91287515_f1ff76a5-e0be-4601-a548-c0e75bb34ad1

Ushtria e indiane ka deklaruar se rebelët kanë sulmuar një kamp ushtarak në Kashmir, i cili administrohet nga India, duke vrarë 17 ushtarë.

Katër militantë janë vrarë po ashtu gjatë këtij sulmi.

Policia ka thënë se një numër i paspecifikuar i militantëve kanë hyrë në kampin ushtarak që gjendet në qytetin Uri, afër kufirit me Pakistnin dhe kanë sulmuar ushtarakët me granata dhe armë.

Rajoni i Kashmirit, që është më shumicë myslimane është i ndarë në mes të Indisë dhe Pakistanit.

Comments