“Isa Xhemajlaj shantazhohet nga SHIK-u, mund të dënohet deri në 30 vite burg”

332
faton-ramadani-fatmir-limaj-drenas

Faton Ramadani, vëllai i Arsim dhe Burim Ramadanit, të dënuar me 30 vjet burgim në rastin “Kiqina” për vrasjen e familjes Hajra, ka thënë se kandidati i Nismës për Kosovës për kryetar të Drenasit, Isa Xhemajlaj, duhet të ruhet nga shantazhet.

Përmes një postimi në Facebook, Ramadani ka thënë se SHIK-u mund të vras edhe ndonjë familje dhe ta çoj Xhemajlajn në burg për krimin e bërë nga ata.

Postimi i plotë i Faton Ramadanit:

Isa Xhemajli duhet te ruhet, shantazhet ndaj ti tregojn se organizata SHIk qe ka kap shtetin mujn edhe te vrasin naj familje e ta qojn ne burg Isen e ta denojn me 30 vite per krimin e vet SHIK-ut.
Isa u’a ka rreziku grabitqarve strofullen…

Pdk-ne e ka kap shiku.

Comments