Itali, sekuestrohet kokainë me vlerë 4 milionë euro me destinacion Shqipërinë

333

Moebel THEMA

droga-coca-cola-kokaine-648x356Në portin italian Gioia Tauro janë sekuestruar 19 kg kokainë të pastër që kishte si destinacion vendin tonë.

Lënda narkotike u gjet e fshehur në një ngarkesë me pula që vinte nga Brazili. Kjo sasi kokaine, me vlerë rreth 4 milionë euro, do të transportohej në Portin e Durrësit.

Droga u zbulua nga skanerët me pajisje të sofistikuara të Agjencisë Doganorë dhe njësive të Guardi di Finanza. Kokaina e sekuestruar ishte e ndarë në 17 pako.  Në portin e Gioia Tauro këtë vit janë konfiskuar më shumë se 1.100 kilogramë kokainë të pastër.

24 tetor 2016 (gazeta-Shqip.com)

Comments