Itali, vrasje e dyfishtë pranë qendrës së Napolit

196

 

174756054-fa6207ae-9eca-42a6-b6cb-ab28702cb806

Një vrasje e dyfishtë ka ndodhur pasditen e kësaj të mërkure në Napoli, pranë nga sheshi qendror i qytetit.

Përveç dy viktimave, edhe një person ka mbetur i plagosur. Viktimat janë Ciro Marfè, 25-vjeç dhe Salvatore Esposito, 32-vjeç, të dy të njohur më parë për policinë. Ndërsa, i plagosuri është identifikuar si Pasquale Amodio, 423-vjeç.

Vetëm një ditë më parë, policia italiane kishte lëshuar alarmin se bandat kriminale konkurrojnë me njera-tjetrën, raportopjnë mediat vendase.

Comments