Ja cila skuadër shqiptare i bëri Tika-taka Barcelonës së famshme-Video

280

Barcelona nuk ka skuadër në botë që ka mbetur pa e bërë të vuajë përmes lojës së famshme Tika- taka, më shumë e shpikur nga Pep Guardiola, por nuk është se stili i Barcelonës ka ndryshuar ndonjëherë transmeton Faktiditor.ch.

Rrallë skuadra të mëdha kanë mundur t’ia bëjnë të njëjtën skuadrës katalanase me stilin që është vetëm i Barcelonës, është unik dhe vetëm i tyre.

Por vite më herët askush nuk mund t’a besojë se katalanasve ua kishte nxirrë jetën një skuadër shqiptare .Bëhet fjalë për Flamurtarin e famshëm të viteve 80 , që kishte një super skuadër.Aq më tepër kur ajo kishte shumë suksese në elitën e futbollit jo vetëm shqiptarë por edhe ndërkombëtarë në ligat prestigjioze.Flamurtari jo vetëm që i bëri lojën Tika-taka Barcelonës por edhe shumë skuadrave tjera përfshirë edhe Partizanin e Beogradit kur Kushta heshti Beogradin në atë eliminim historik.
Barcelona u kualifikua, por pa e mundur dot Flamurtarin për shkak se Kamp Nou ndeshja ishte pa gola ndërsa në Vlorë ishte poashtu barazim vetëm se ishte goli jashtë që eliminoi Vlonjatët .Ndiqeni me vëmendje videon e asaj ndeshje historike mes Flamurtarit dhe Barcës dhe aksionin magjik të skuadrës shqiptare/Faktiditor.ch/.


Comments