Janina mbyll shkollat nga frika e tërmetit

156
Janina mbyll shkollat nga frika e tërmetit

Moebel THEMA

tmp_9022-seismos2349024182-700x400Epiqendra e tërmetit të mbrëmjes së sotme ishte në afërsi të Janinës pranë kufirit me Shqipërinë. Mediat greke raportojnë për një tërmet 4.3 ballë të shkallës Riter.

Njerëzit janë kapur në panik dhe kanë dalë nëpër rrugë siç shihet edhe në fotot e mëposhtme. Ndërkohë nesër do të jenë të mbyllura të gjitha shkollat e Janinës, situata sizmike paraqitet e rrezikshme për të paktën edhe 48 orët ardhshme. Raportohet për dëme materiale në disa shtëpi dhe objekte.

Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë edhe në jug të Shqipërisë. Tërmeti më i fortë u regjistrua mbrëmë, 5.5 ballë i shkallës Riter.

eaa3733e-a8f6-48ef-bcb8-b81722ab4511 c6bc85aa-642a-434f-9a4c-b36f73c5cebd 09808e13-40ff-4eeb-9b43-425722a599ce 8272f512-5b50-4dc1-a776-d66faa72c5ef

 

 

Comments