Januzaj nuk ftohet nga Belgjika

311

Moebel THEMA

Pasi nuk u ftua në Euro 2016 mesfushori i ri i Sunderlandit, Adnan Januzaj, nuk është zgjedhur për të përfaqësuar Belgjikën as në dy ndeshjet e radhës.

Trajneri i ri i Belgjikës, Roberto Martinez, sot ka publikuar listën e të ftuarve për ndeshjet e shtatorit, me Spanjën dhe Çipron, por Januzaj nuk konfiguron fare në këtë listë.

Januzaj, në anën tjetër është ftuar edhe për të përfaqësuar Kosovën por ende nuk është përgjigjur.

Comments