Katastrofë për Real Madrid, Toni Kroos humb gjithçka

235

Katastrofë për Real Madrid, Toni Kroos humb gjithçka

Moebel THEMA

Pas dëmtimit që pësoi në ndeshjen kundër Leganes, Toni Kroos ditën e sotme ka kryer ekzaminimet mjekësore dhe pritet të mungojë rreth 4-6 javë.

Mesfushori gjerman humbet ndeshjet më të rëndësishme të këtij fund-viti, duke filluar nga derbi ndaj Atletico Madrid me 19 Nëntor, e deri tek ‘El Clasico’ ndaj Barcelonës me 3 Dhjetor, shkruan “Euro Sport”, raporton Syri.net.

Stafi mjekësor i Real Madridit ka diagnostikuar që lojtari vuan nga një frakturë ‘metatarsale’ në këmbën e djathtë.

Pasi të kthehet në Spanjë lojtari do të nisë menjëherë fazën rikuperuese por vështirë t’ia dalë që të luajë ‘El Clasicon’./ Syri.net

Image

Lexo edhe

Comments