Keqpërdorimi i veturave zyrtare s’ka të ndalur, në përdorim edhe të dielën

452

Edhe pse është ditë e diele dhe veturat zyrtare nuk do të duhej të ishin në përdorim, një gjë e tillë nuk po respektohet.

Një automjet zyrtar 3Z ishte në  lëvizje edhe sot, madje në Kuqishtë saktësisht në Bjeshkët e Rugovës.

Në disa fotografi të dërguara në redaksi shihet madje se në veturë ishin disa persona. Pa asnjë telashe po vazhdon keqpërdorimi i këtyre veturave, kësisoj edhe gjatë vikendeve./Indeksonline/

Comments