Kështu i gëzohen arabët borës në Arabinë Saudite (FOTO)

173
15267731_1131665200251196_2329362370808868856_n

 

Bora që ka rënë në Arabinë Sauditë ka befasuar shumë arabët. Ata janë gëzuat tej mase kur kanë parë duke rënë borë sepse kjo nuk ndodh çdo vit që shkretëtira të mbulohet nga bora.

Kjo ka bërë që edhe temperaturat të bien nën zero, ku zakonisht temperaturat në këtë zonë janë deri 20 gradë dimrit.

Ndërkohë, rrjetet sociale janë mbushur me fotografi dhe video nga më të ndryshmet, me njerëz që argëtohen në borë, duke ndërtuar edhe dordolecë.

 

15289165_1131665313584518_8968591834818048330_o Bora arabia saudite Bora arabia saudite Bora arabia saudite

Comments