Këta janë emrat e ministrave të LDK-së

386

Lidhja Demokratike e Kosovës ka caktuar emrat e ministrave në qeverinë Hoti e cila pritet të votohet nesër në ora 11:00.

IndeksOnline ka siguruar listën e emrave të ministrave dhe të zv/kryeministrit.

Në mesin e tyre nuk ndodhet edhe emri i Lumir Abdixhikut, ministrit në detyrë të Infrastrukturës dhe ambientit:

Zv/Km Driton Selmanaj
MPBAP Agim Veliu
MF Hikmete Bajrami
MI Arban Abrashi
MM Anton Quni
MSH Valbon Krasniqi
MB Armend Zemaj
MK Vlora Dumoshi

Comments