Këto janë kundërshtarët e mundshëm të Shkëndijës në “Play-Off”

183

Shorti hidhet ditën e premte në orën 13:00 në Nyon të Zvicrës.

Në këtë short do marrin pjesë 29 skuadra që janë kualifikuar në raundin e tretë paraeleminator dhe 15 të tjera që janë eliminuar nga faza e tretë e eliminatoreve në Champions.

Për shkak të renditjes së ulët në UEFA, Shkëndija pritet të përballet me kundërshtar të fortë .

Ndeshja ‘Play off’ e këtij turni të Europa Leagues do të luhet më 18 dhe 25 gusht.

Kundërshtarët e mundshëm të Shkëndijës:

Shakhtar Donetsk (UKR) 81.976
Olympiacos (GRE) 70.940
Anderlecht (BEL) 54.000
Fenerbahçe (TUR) 40.920
Sparta Praha (CZE) 40.585
PAOK (GRE) 37.440
BATE Borisov (BLR) 34.000
Slovan Liberec (CZE) 22.085
Qarabağ (AZE) 13.475
Rosenborg (NOR) 12.850
Astana (KAZ) 12.575
Astra Giurgiu (ROU) 11.076
Crvena zvezda (SRB) 7.175
Dinamo Tbilisi (GEO) 5.875
Trenčín (SVK) 5.400
Partizani Tirana (ALB) 1.575

Comments