Kishte jetuar “nën” para dhe nuk e dinte – e kuptoi kur rinovoi shtëpinë! (Foto)

232

Moebel THEMA

d4-780x439-1

Zakonisht kur dikush vendos që të rinovojë shtëpinë, merr parasysh se do të shpenzojë edhe një shumë parash. Por ky nuk është rasti i këtij çifti, i cili u përball me një surprizë.

Në rrjetin social “Reddit”, një 35-vjçar hodhi një album fotografik me titull “Thesari i gjetur gjatë rikonstruksionit së shtëpisë”.

Burri i quajtur Branik, transmeton Shekulli, shpjegoi se ai dhe bashkëshortja e tij gjetën një valixhe të fshehur në tavanin e shtëpisë së tyre, brenda kishte një shumë parash.

“Mora valixhen sepse nuk ishte e rëndë, dhe iu bashkova gruas sime. Në fillim mendova se do të kishte letra bixhozi. Më pas numëruan 23 mijë dollarë. Do na hyjnë në ndihmë për rikonstruktimin e shtëpisë,” ka thënë i lumtur 35-vjeçari.

35-vjeçari tha se jetonte në këtë shtëpi të viteve ’40 prej disa vjetësh, por vetëm tani që vendosi të rinovonte shtëpinë arriti të gjejë paratë.

d4

d5

d11

d22

d33

Comments