Komuna e Tearcës përfshihet nga një shi i rrëmbyeshëm, pa dëme-Foto

251

 

 

14045983_10153834700119632_6677558626244508407_n
Komuna e Tearcës ka qenë e përfshirë nga një mot i lig , me shi të rrëmbyeshëm dhe me bubullima.Shiu i rrëmbyeshëm ka rënë gjatë pasdites por pa shkaktuar dëme .Banorët thonë se tragjedia që ndodhi para disa ditësh në Hasanbeg i shqetëson tejmase nga një mot i tillë.Shiu në këtë zonë ka rënë me një intenzitet të madh por nuk ka zgjatur për shumë kohë./Faktiditor/.

Comments