Kryeministri i Turqisë mban në qafë flamurin shqiptar (Foto)

128
Kryeministri i Turqisë mban në qafë flamurin shqiptar (Foto)

Moebel THEMA

Gjatë ditës së nesërme pothuajse të gjithë shqiptarët janë në festë. 28 nëntori vazhdon të jetë një ndër festat më të mëdha që arrin të bashkojë gjithë shqiptarët kudo që janë nëpër botë.

Ndërsa është pikërisht kryeministri i Turqisë, Binali Yildrim i cili është bashkuar pranë disa personave teksa mbante të lidhur rreth qafës flamurin shqiptar, shkruan Indeksonline.

Në këtë fotografie vërehen flamuri kosovarë dhe ai i Shqipërisë, gjë që tregon më së miri lidhshmërinë e shteti të Kosovës dhe atij të Shqipërisë.

15209177-10211120179150390-1803723942-n

Comments