Kundërshtarët e mundshëm të Realit, Barçës, Sevillas dhe Atleticos në LK

101
rr55

Moebel THEMA

Tashmë ka përfunduar faza e grupeve të Ligës së Kampionëve për sezonin 2016/17.

Nga klubet spanjolle në fazën 1/8 janë kualifikuar Real Madridi (në vendin e dytë të Grupit F), Barcelona (në vendin e parë në Grupin C), Sevilla (e dyta në Grupin H) dhe Atletico Madridi si i pari në Grupin D.

Real Madridi: Arsenal, Napoli, Monaco, Leicester dhe Juventus.

Barcelona: PSG, Benfica, Bayern Munich, Bayer Leverkusen dhe Porto.

Atletico: PSG, Benfica, Leverkusen, Porto, City.

Sevilla: Arsenal, Napoli, Monaco, Leicesteri, Borussia Dortmund.

Comments