Kurc: Maqedonia është në kthesë historike, mbështetje për referendumin (VIDEO)

235

Maqedonia është në kthesë historike në rrugën drejt BE-së. Në prag të referendumit, të caktuar për më 30 shtator, vendimi për çështjen e emrit e ka mbështetjen tonë të plotë. Prandaj vij në Maqedoni, ku do të takohem me kryeminsitrin Zoran Zaev dhe me përfaqësues të tjerë zyrtarë, porositi përmes video porosisë në Fejsbuk dhe Tuiter kancelari austriak, Sebastian Kurc, i cili sot po qëndron për vizitë në Shkup.

https://m.facebook.com/sebastiankurz.at/videos/1055327724591924/

Comments