Ky është parashikimi i motit për sot

270

Moti paradite do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite do të jetë jostabil, me reshje shiu dhe bubullima. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11, deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 23 deri në 30 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, paradite me diell dhe vranësira, pasdite në disa pjesë të luginës me reshje shiu dhe bubullima. Temperatura minimale do të ulet në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 29 gradë Celsiusë. /Alsat.m

Comments