Ky është stadiumi ku Kosova nesër shkruan historinë (FOTO)

337

kosova

‘Turku Stadium’ do të jetë nikoqir i ndeshjes Finlandë – Kosovë.

Në këtë stadium, Përfaqësuesja e Kosovës do të bëjë historinë, duke debutuar në kualifikimet për Kampionatin Botërorë.

Ndesha mes Finlandës dhe Kosovës e cila luhet nesër, fillon nga ora 20:45, në stadiumin e vogël por shumë të bukur, ‘Turku Stadium’, i cili ka kapacitet 9372 ulëseve.

Në pjesën e mëposhtme mund të shikoni disa fotografi të këtij stadiumi, ku nesër luan Përfaqësuesja e Kosovës.

1

Comments