Lajm katastrofal për Barcelonën, ja sa pritet të mungoj Iniesta

254

Moebel THEMA

auto_nintchdbpict0002766982401477162829

Andres Iniesta e ka pësuar sot një lëndim të rënë në fitoren e Barcelonës ndaj Valencias.

Mesfushori spanjoll u lëndua në minutën e 14-të, pas një ndërhyrje brutale nga Enzo Perez, ku pritet që të mungoj deri në katër muaj.

32 vjeçari i Barcelonës, sipas mediave spanjolle, pritet që të mungoj deri në katër muaj, pasi ka dëmtuar ligamentet e gjurit të dhe do t’i duhet një terapi intensive që të shërohet më shpejtë.

Perez që bëri ndërhyrjen brutale, është vërshuar nga fyerjet e tifozëve spanjoll, pasi Iniesta siaps tyre është një futbollistë që nuk mund të urrehet nga askush.

Comments