LAJMI FUNDIT: 175 të infektuar me Kovid-19, pesë të vdekur

440

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 175 raste të reja me Kovid-19 dhe atë në: Shkup-131, Kumanovë – 24, Shtip-2, Prilep-2, Tetovë-5, Strugë-2, Veles-4, Ohër-1, Gostivar-2, Sveti Nikole 1, ndërsa janë shëruar 18 pacientë.

Gjatë 24 orëve të fundit nga Covid19 kanë vdekur 5 persona edhe atë, 3 në Shkup, 1 në Prilep dhe 1 në Gostivar.

Comments