LAJMI I FUNDIT: Dëgjohen shpërthime të mëdha në Kiev

5,667

Shpërthime të mëdha janë dëgjuar në Kiev në orët e para të mëngjesit të ditës së enjte

Kievi vazhdon të jetë i rrethuar nga ushtria ruse, derisa deri me tani kryeqyteti ukrainas ka arritur që ta ndal pushtimin rus

Pas mesnatës, fillimisht ishin lëshuar sirenat e alarmit për evakuim në Kiev mandej pas orës dy agjencitë e lajmeve si Nexta dhe The Specator Index sollën video nga shpërthimet.
Gazetari i CBS News ishte duke raportuar nga Kievi kur papritur pas tij u ndriçua qyteti nga shpërthimi.

Comments