LAJMI I FUNDIT: Ndërpritet ndeshja Rumani – Kosovë, tifozët rumunë e shfaqin banerin “Kosova është Serbi”

409

20’ Tifozët rumunë e kanë shpalosur banerin “Kosova është Serbi”. Ndeshja është ndërprerë për disa minuta dhe nuk dihet nëse ndeshja do të rinis.

15’ Në “Nations Arena” është luajtur një çerek ore lojë mes Rumanisë e Kosovës, ku dardanët po vazhdojnë ta kenë dominimin në fushë. Zhegrova në minutën e 11-të të takimit rrezikoi portën rumune me një goditje, por atë e ndali portieri Moldovan.

6’ Kanë kaluar gjashtë minuta lojë në “Nations Arena”, ku Kosova deri në këto momente e ka një dominim të lehtë përballë rumunëve.

1’ Ka nisur ndeshja në mes Rumanisë e Kosovës, të parët që luajnë me topin janë rumunët.

Comments