Lamtumirë Man Utd, Rooney nënshkruan me … (FOTO)

188

Moebel THEMA

 

Wayne Rooney është duke konsideruar mundësinë e largimit nga Manchester United.
Wayne Rooney mund të largohet nga Manchester United në fund të sezonit.

30-vjeçari kërkohet nga klube në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kinë.

“Red Devils” janë të gatshëm ta shesin Rooneyn i cili përfiton 300 mijë funte në javë, raporton tabloidi britanik “Daily Mirror”.

Dhe, reprezentuesi anglez ka oferta të pasura nga Superliga e Kinës dhe Major League Soccer në SHBA, përcjell “Lajmi.net”.

Së fundmi, Rooney ka humbur vendin në formacionin bazë të Manchester United si dhe nuk ishte titullar në ndeshjen e fundit të Anglisë në eliminatoret e “Kampionatit botëror 2018”.

Comments