Lëndohet ylli i Barcelonës, mungon në El Clasico

148

Barcelona ka marrë një lajm të keq pas stërvitjeve të sotme, pasi është lënduar Gerard Deulofeu
Anësori spanjoll, Gerard Deulofeu ka pësuar një lëndim gjatë stërvitjeve të sotme dhe pritet të mungojë në ndeshjet e ardhshme.

Ai ka kryer testet mjekësore, të cilat rezultojnë se Deulofeu do të mungojë për 10 ndeshjet e ardhshme, shkruan Mundo Deportivo.

Deulofeu kështu do të mungojë edh në El Clasico ndaj Real Madridit, e cila do të zhvillohet me 23 dhjetor në Santiago Bernabeu. /Express/

Comments