Limaj: Dënimi i ushtarëve të UÇK-së, lajm i keq për liridashësit e Kosovës

115
Limaj: Dënimi i ushtarëve të UÇK-së, lajm i keq për liridashësit e Kosovës

Moebel THEMA

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj dënimin e ish-ushtarëve të  UÇK-së e ka quajtur lajm shumë të keq për të gjithë liridashësit në Kosovës.

Lexoni të plotë postimin e tij në Facebook:

“Lajm shumë i keq për të gjithë liridashësit në Kosovë.!

Dje u dënuan zërat e parë të UÇK-së, ata që vullnetarisht ja ofruan jetën e tyre lirisë së Kosovës.

Unë dhe familja ime e dimë shumë mirë çka është persekutimi në liri, në lirinë të cilën ende se kemi shiju.!

Bashkëndjej me ju, me familjet e juaja të nderuar bashkëluftëtarë.!”.

Comments