Ky afat kalimtar veror ka thyer rekorde të shumta të transferimeve, teksa janë bërë investime të majme nga klubet kryesore evropiane. Mirëpo, akoma nuk ka marrë fund. Sot është dita e fundit kur klubet mund të bëjnë goditjet finale për përforcimin e skuadrave të tyre. Telegrafi do t’ju mbajë të informuar në kohë reale për gjithçka që ndodh në tregun e transferimeve.

LAJME LIVE

13 orë më parë

Juve është klubi me transferimet më të mira

Lexuesit e Telegrafit zgjedhin Juventusin si klubin me transferimet më të mira në afatin kalimtar veror të vitit 2016.

Përshëndetja e Luiz si lojtar i Chelseat

David Luiz iu ribashkua Chelseat dhe ka nënshkruar kontratë trevjeçare me Blutë.

Edhe pse u raportua për një shumë më të lartë, besohet se klubi anglez është pajtuar t’i paguajë 32 milionë funte PSG-së për të.

luiz

13 orë më parë

Martin huazohet te Fulhami

Chris Martin është transferuar te Fulhami nga Derby, si huazim njëvjeçar.

martrin

13 orë më parë

Rickie Lambert te Cardiffi

Rickie Lambert i është bashkuar Cardiff Cityt nga West Bromi.

Ai ka nënshkruar kontratë dyvjeçare, ndërsa nuk është bërë i ditur çmimi i transferimit.

13 orë më parë

Joselu te Deportivo

Joselu i është bashkuar Deportivos si huazim njëvjeçar nga Stoke City.

13 orë më parë

Ka përfunduar afati kalimtar veror në ligat kryesore

Për çdo transferim në momentet e fundit, do të njoftoheni me kohë.

13 orë më parë

Zyrtare: Sissoko lojtar i Tottenhamit

Moussa Sissoko ka bërë të ditur se i është bashkuar Tottenhamit nga Newcastle United.

Ka  qenë një garë e ashpër ndërmjet Evertonit dhe Spursave, por këta të fundit dolën fitimtarë.

sissoko

13 orë më parë

Unitedi largon edhe një portier

Joel Castro Pereira do të luajë këtë sezon te Belenenses në Portugali.

Here’s to a successful season-long loan for goalkeeper@ElgatoPereira1. Joel’s joining Belenenses in Portugal.

13 orë më parë

Zyrtare: Valencia ka nënshkruar me Ezequiel Garay nga Zeniti

Lojtari ka nënshkruar kontratë katërvjeçare, ndërsa shuma e transferimit ende nuk është bërë e ditur.

exeq

13 orë më parë

Zyrtare: Gonzalez te Villarreali

Alvaro Gonzalez ka kaluar te Villareali nga Espanyoli, ku ka nënshkruar kontratë katërvjeçare.

villa

13 orë më parë

E kryer: Valencia te Evertoni

Evertoni e ka kompletuar huazimin njësezonal të Enner Valencias.

Klubi mund ta blejë lojtarin për 14.5 milionë funte në verën e ardhshme.

enner

13 orë më parë

Blackburni me një transferim

Blackburn Rovers e ka kompletuar edhe transferimin e dytë të ditës, Marvin Emnes, nga Swansea City. 28-vjeçari është huazuar deri në janar 2017.

13 orë më parë

Edhe një transferim nga Hull City

Hull City e ka transferuar Dieumerci Mbokanin nga Dynamo Kievi.

? | We are delighted to have completed the loan signing of Dieumerci Mbokani from Dynamo Kiev ?

13 orë më parë

Poyet largohet nga West Ham

West Hami e ka ndërprerë kontratën me Diego Poyet.

13 orë më parë

Pereira largohet nga PSG

Roli Pereira do t’i bashkohet klubit nga Ligue 2, Tours FC, në formë huazimi njëvjeçar nga Paris Saint-Germaini.

14 orë më parë

Cagliari u detyrua ta merrte Tachtsidisin

Cagliari e ka transferuar Panagiotis Tachtsidis si huazim nga Torino, por klubi ka reaguar ndaj ndërhyrjes së Milanit që ia rrëmbeu Mati Fernandezin.

14 orë më parë

Newcastle merr lojtarin e Chelseat

Newcastle United e ka kompletuar transferimin e Christian Atsu në formë huazimi njëvjeçar nga Chelsea.

CONFIRMED: Newcastle United have completed the signing of@ChristianAtsu20 on a season-long loan from Chelsea!

14 orë më parë

Ky është “transferi” i Realit

Real Madridi në ditët e fundit të afatit kalimtar veror nuk ka sjellë ndonjë futbollist si në të kaluarën. Por, skuadra madrilene ka arritur që të transferojë në radhët e sponsorëve edhe kompaninë koreano-jugore të gomave, Hankook.

real

14 orë më parë

Tërhiqet Evertoni

Evertoni ka ndërprerë interesimin për mesfushorin e Newcastle United, Moussa Sissoko.

Burime të Sky thonë se tash Tottenhami e ka rrugën të hapur.

14 orë më parë

Sissoko e ka zgjedhur Tottenhamin?

Vazhdon lufta ndërmjet Evertonit dhe Tottenhamit për Moussa Sissokon.

Sipas RMC, francezi ka vendosur që të shkojë te Spursat dhe të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare.

14 orë më parë

Balotelli falënderon tifozët francezë për mikpritjen

14 orë më parë

14 orë më parë

Edhe pse u arrit marrëveshja, Zeniti pengoi kalimin e Witsel te Juve

Juventusi e ka kritikuar Zeniti pasi ka pritur deri në momente t e fundit për Axel Witsel.

Marrëveshja ishte arritur ndërmjet dy klubeve për 18 milionë euro plus tre milionë të tjera në formës bonusesh dhe lojtari kishte udhëtuar në Torino për testet mjekësore.

LEXONI LAJMIN E PLOTË…

14 orë më parë

Ameobi shkon te Boltoni

Sammy Ameobi transferohet te Boltoni si huazim gjashtëvjeçar nga Newcastle.

14 orë më parë

Denayer i bashkohet Sunderlandit

Sunderland i ka siguruar shërbimet e Jason Denayer nga Manchester City.

14 orë më parë

Vazhdojnë huazimet nga Chelsea

Lucas Piazon kalon te Fulhami si huazim gjashtëvjeçar nga Chelsea.

14 orë më parë

Është mbyllur afati kalimtar në Itali

Në pritje për të mësuar nëse Juventus ka arritur marrëveshje me Witselin.

14 orë më parë

Edhe një orë në Ligën Premier

Këto janë disa nga lëvizjet më të rëndësishme në Angli:

Jack Wilshere (nga Arsenali te Bournemouth)

David Luiz (nga PSG te Chelsea)

Islam Slimani (nga Sportingu te Leicesteri)

Mario Balotelli (nga Liverpooli te Nice)

Alvaro Arbeloa (lojtar i lirë te West Hami)

14 orë më parë

Ndodh që të dështojë Juve për Witselin?

Juventusi thuhet se ka ofruar 24 milionë euro për mesfushorin e Torinos, Daniele Baselli, si alternativë për Axel Witsel, pasi bisedimet me Zenitin nuk po shkojnë në drejtimin e duhur.

14 orë më parë

Milani zyrtarizon mesfushorin

Mati Fernandez është zyrtarisht lojtar i Milanit.

Rossonerët e kanë huazuar mesfushorin nga Fiorentina me opsionin e blerjes.

LEXONI LAJMIN E PLOTË…

mati

14 orë më parë

Zyrtare: Samba te Panathinaikosi

Christopher Samba ka nënshkruar kontratë njëvjeçare me Panathinaikosin për një shumë të pacaktuar.

samba

14 orë më parë

E kush do të thoshte…

Momenti kur Fellaini kuptoi se Wilshire refuzoi Milanin dhe Romën për një klub anglez që rrezikon rënien nga liga…

wil1wil2

E ka seriozisht?!

14 orë më parë

Sa humbi Liverpooli me Balotellin?

Para dy vitesh, Liverpooli pagoi 16 milionë funte për të, sot Mario Balotelli largohet pa para.

14 orë më parë

Këto janë gazetaret seksi të sportit që po prezantojnë LIVE afatin kalimtar të verës (Foto)

KLIKONI PËR T’I PARË…

15 orë më parë

Zyrtare: Betis huazon lojtarin e Galatas

Ryan Donk i është bashkuar Real Betisit nga Galatasaray.

Ai është huazuar për një sezon me opsion blerjeje.

donk

15 orë më parë

Mendoni se është paksa e çuditshme zgjedhja e Jack Wilshere?

Mesfushori refuzoi Milanin e Romën për Bournemouth.

15 orë më parë

‘Selfie’ lamtumirëse

Jashtë temës: Një tifoz bën foto me Shweinin në ndeshjen e tij të fundit me Gjermaninë.

Një moment për t’u kujtuar.

shweini

15 orë më parë

Një mesfushor për Milanin

Mati Fernandez pritet t’i bashkohet Milanit në formë huazimi me opsion blerjeje.

Mesfushori i Fiorentinas refuzoi Cagliarin dhe preferon të nënshkruajë me Rossonerët.

15 orë më parë

15 orë më parë

Algjerianët e Leicesterit gati për një sezon të madh

leic

15 orë më parë

15 orë më parë

Statistikat e transferit të ri të Leicesterit

Islam Slimani ka shënuar 33 gola në 44 paraqitje për Sporting Lisbonën që nga fillimi i edicionit të kaluar.

15 orë më parë

Zyrtare: Edhe Shkëndija godet me blerjen e Parrinos

Elian Franco Parrino është mbrojtës i ri i Shkëndijës, pasi ka arritur marrëveshje për bashkëpunim dyvjeçar.

27-të vjeçari me cilësinë dhe përvojën e tij pritet të përforcojë repartin defensiv. Së shpejti do të bëhet prezantimi i tij me fanellën ‘kuqezi’.

shk

15 orë më parë

City transferon një 16-vjeçar

Manchester City ka siguruar shërbimet e futbollistit, Paul Sokol, të cilin e ka transferua nga Korona Kielce.

talnet

15 orë më parë

United shet një lojtar

Hull City e ka transferuar James Weirin nga Manchester Unitedi.

Lojtari ka nënshkruar kontratë trevjeçare me klubin e ri, ndërsa nuk dihet çmimi i tij.

utd

15 orë më parë

Arsenali largon edhe një lojtar

Colchester United e ka kompletuar transferimin e mesfushorit të Arsenalit, Glen Kamara, deri në janar.

15 orë më parë

Chelsea tërhiqet nga Abdennour

Chelsea është tërhequr nga bisedimet për transferimin e qendërmbrojtësit të Valencias, Aymen Abdennour, pas nënshkrimit me David Luiz.

15 orë më parë

Leicesteri zyrtarizon Slimanin

Kanë mbetur edhe dy orë deri në mbyllje të afatit kalimtar, ndërsa kampioni anglez e ka transferuar Islam Slimanin.

islam

15 orë më parë

Zyrtare: Diego Lopez kalon te Espanyol

Portieri spanjoll, Diego Lopez, ka kompletuar huazimin për një vit te Espanyoli.

15 orë më parë

Evertoni paguan shumë të majme për Sissokon?

Evertoni ka arritur marrëveshje që ta transferojë Moussa Sissokon nga Newcastle United.

Klubi i dytë nga Liverpuli do të paguajë 30 milionë funte për lojtarin.

Megjithatë, Tottenham Hotspur vazhdon të përpiqet për shërbimet e tij.

Luftë ndërmjet Evertonit dhe Tottenhamit.

15 orë më parë

Zyrtare: Arbeloa te West Hami

West Hami e ka transferuar Alvaro Arbeloan si transfer të lirë në formë huazimi njëvjeçar.

LEXOJENI LAJMIN E PLOTË…

arbeloa

15 orë më parë

Valencia largon Ruben Vezon

Ruben Vezo është huazuar për një vit te Granada.

15 orë më parë

Zyrtare: Etrit Berisha bëhet me skuadër të re

Atalanta ka bërë zyrtare kalimin e portierit shqiptar, Etrit Berisha, nga Lazio.

LEXOJENI LAJMIN E PLOTË…

15 orë më parë

Aventurat e Balotellit

Mario Balotelli i është bashkuar Nices nga Liverpooli dhe kjo është hera e parë që ai luan në Ligue 1.

Në fotografinë e mëposhtme mund t’i shihni klubet e tij:

balotelli

16 orë më parë

Zyrtare: Balotelli nënshkruan për Nice

Nice ka konfirmuar se e ka transferuar Mario Balotellin nga Liverpooli.

LEXOJENI LAJMIN E PLOTË…

balo

16 orë më parë

Xavi flet për Wilshere

Xavi beson se Jack Wilshere është njëri ndër më të mirët në pozitën e tij, por atij i nevojitet klubi i duhur.

Por, klubi që ka zgjedhur lë për të dëshiruar, pasi ai u huazua nga Arsenali te Bournemouth deri në fund të sezonit.

xavi

16 orë më parë

Genoa merr Lucas Orbanin

Genoa e ka zyrtarizuar transferimin e Lucas Orban si lojtar të lirë, pasi ai e ka ndërprerë kontratën me Valencian.

16 orë më parë

Rinisin negociatat Juve-Zenit

Juventusi vazhdon negociatat me Zenitin për Axel Witsel.

Është raportuar se bisedimet kishin ngecur, por duket se ato kanë rifilluar.

witsel

16 orë më parë

West Bromi përforcohet edhe me një lojtar

Allan Nyom i është bashkuar West Bromit nga Watfordi dhe ka nënshkruar kontratë katërvjeçare.

16 orë më parë

Balotelli do t’i bashkohet Nice si lojtar i lirë

Mario Balotelli do të transferohet te Nice pa para dhe jo në formë huazimi.

Akoma nuk janë kompletuar dokumentet me Liverpoolin, por marrëveshja është arritur.

Liverpooli nuk e do më në skuadër.

16 orë më parë

Wilshere zyrtarizohet te klubi i ri

Jack Wilshere është huazuar te Bournemouth nga Arsenali.

Ai refuzoi klube si Milan e Roma.

16 orë më parë

Zyrtare: Watfordi transferon një lojtar dhe e huazon menjëherë

Alex Jakubiak ka nënshkruar kontratë të re katërvjeçare me Watfordin, por menjëherë është huazuar te Fleetwoodi deri në fund të sezonit.

alex

16 orë më parë

Sunderlandi afër të huazojë mbrojtësin e Cityt

Sunderlandi po përpiqet të arrijë marrëveshje personale me mbrojtësin e Manchester Cityt, Jason Denayer.

Bëhet e ditur se City është pajtuar që ta lejojë huazimin e belgut.

16 orë më parë

Zyrtare: Huazohet edhe një lojtar i Arsenalit

Kelechi Nwakali ka kaluar te MVV Maastricht në formë të huazimit nga Arsenali.

navaka

16 orë më parë

Reagon shpejt Luiz

David Luiz e ka ndërruar menjëherë fotografinë kryesore në rrjetet sociale.

luiz

16 orë më parë

Vainqueur për testet mjekësore te Marseille

Mesfushori i Romës, William Vainqueur, është duke i kryer testet mjekësore te Olympique Marseille.

van1

16 orë më parë

Iturbe pranë Lyonit

Juan Iturbe është pranë kalimit te skuadra e Lyonit.

Presidenti i klubit francez, Jean-Michel Aulas, ia ka bërë ‘ndjek’ në rrjetet sociale.

16 orë më parë

Rigoni në Milano

Mesfushori i Genoas, Luca Rigoni, ka arritur në Milano për të kompletuar transferimin te Rossonerët.

31-vjeçari pritet të huazohet me opsionin e blerjes.

16 orë më parë

Cerci nuk i kalon testet mjekësore

Ka dështuar kalimi i Alessio Cercit nga Atletico Madridi te Bologna. Burime të Sky Sport Italia, thonë se ai nuk i ka kaluar testet mjekësore.

29-vjeçarit i nevojitet kohë për të tejkaluar një lëndim të vjetër.

17 orë më parë

Sakho mbetet te Liverpooli?

Mamadou Sakho duket se do të mbetet te Liverpooli, edhe pse Jurgen Klopp ka dashur ta largojë.

Deri më tani, ai ka refuzuar ofertat e klubeve, si West Brom, Stoke dhe Besiktas.

17 orë më parë

Zyrtare: Pau Lopez te Tottenhami

Pau Lopez do t’i bashkohet Tottenhamit në formë të huazimit njëvjeçar nga Espanyoli.

pau

17 orë më parë

Cavani ngacmon Higuainin rreth kalimit te Juve

“Vendimi i Gonzalos është i tij, por janë disa gjëra që sipas mendimit tim, nuk duhet të bëhen asnjëherë”, ka thënë Edinson Cavani.

Higuain braktisi Napolin për të nënshkruar te Juventusi.

17 orë më parë

Munir lëvdon klubin e ri

“Valencia është një kub i shkëlqyer, ka qenë gjithmonë në madhe dhe do të jetë sërish”, ka deklaruar Munir.

munir

17 orë më parë

Milani ‘rrëmben’ Fernandezin?

Milani ka ndërhyrë në marrëveshjen e Cagliarit për Matias Fernandezin duke e bindur mesfushorin e Fiorentinas që të shkojë në San Siro.

Sipas Calciomercato.com, ka mjaftuar një telefonatë e Vincenzo Montellas për ta bindur kilianin.

17 orë më parë

Zyrtare: Maxi Olivera te Fiorentina

Maximiliano Olivera i është bashkuar Fiorentinas nga Penarol si zëvendësues i të larguarit Marcos Alonso.

Viola e ka huazuar lojtarin me detyrim blerjeje në fund të sezonit.

17 orë më parë

17 orë më parë

Huazohet dyshja e Spursave

Luke McGee dhe Nathan Oduwa kanë kaluar te skuadra e League One, Peterborough United, ku do të qëndrojnë deri në janar.

LOANS: Luke McGee and Nathan Oduwa have joined League One side Peterborough United on loan until January.

17 orë më parë

Nuk ka blerës për Rojon dhe Schweinin

Marcos Rojo dhe Bastian Schweinsteiger duket se do të mbeten te Manchester Unitedi, pasi klubi nuk po gjen blerës.

17 orë më parë

Edhe dy lojtarë të Chelseat huazohen

Jake Clarke-Salter dhe Charlie Colkett do t’i bashkohen Bristol Rovers nga Chelsea, me marrëveshje njëvjeçare.

chel1

17 orë më parë

Arsenali refuzon Leeds Unitedin

Sulmuesi Yaya Sanogo do të mbetet te skuadra e Arsenalit.

Ai ishte i huazuar për gjashtë muaj te Charlton Athletic, ndërsa tash e kërkonte Leeds United. Mirëpo, Topçinjtë e kanë refuzuar largimin e tij.

lees

17 orë më parë

Në pritje të zyrtarizimit të Wilshere

Jack Wilshere për teste te Bournemouth.

17 orë më parë

Stagnon kalimi i Witselit te Juve

Zeniti po kërkon më shumë para që ta lejojë kalimin e Axel Witsel te Juventusi.

18 orë më parë

Roma huazon dy lojtarë te Bologna

Bologna ka arritur marrëveshje për dyshen e Romës, Vasilis Torosidis dhe Umar Sadiq.

Nuk janë bërë të dituar ende detajet e marrëveshjes.

roma

18 orë më parë

Zyrtare: David Luiz te Chelsea

Chelsea dhe Paris Saint-Germaini kanë arritur marrëveshje për kthimin e David Luizit në Stamford Bridge.

Çmimi i lojtarit besohet të jetë rreth 38 milionë funte.

LEXOJENI LAJMIN E PLOTË…

.@ChelseaFC and Paris Saint-Germain have agreed terms for the transfer of David Luiz back to London… http://che.lc/7l4pSj 

Photo published for David Luiz move agreed

David Luiz move agreed

Chelsea Football Club and Paris Saint-Germain have agreed terms for the transfer of David Luiz back to London…

chelseafc.com

18 orë më parë

Zyrtare: Marseille huazon lojtarin e Spursave

Marseille ka nënshkruar me Clinton Njie në formë të huazimit nga Tottenhami.

olimiq

18 orë më parë

Nkoudou nënshkruan për Tottenhamin

Tottenham Hotspur ka siguruar shërbimet e Georges-Kevin Nkoudou.

18 orë më parë

Sturridge i ofrohet Arsenalit

Daniel Sturridge i është ofruar Arsenalit, por Liverpooli nuk dëshiron ta lejojë largimin e tij.

Anglezi nuk është i kënaqur nën drejtimin e Jurgen Klopp.

sturr

18 orë më parë

Slimani te Leicesteri për 30 milionë funte

Ylli i Sportingut, Islam Slimani, i ka kaluar testet mjekësore te Leicester City dhe do të nënshkruajë me kampionin e Ligës Premier.

Transferimi besohet të kushtojë rreth 30 milionë funte.

18 orë më parë

Zyrtare: Huazohet një lojtar i Liverpoolit

Andre Wisdom është huazuar te Red Bull Salzburg deri në fund të sezonit nga Liverpooli.

18 orë më parë

Liridon Latifi nuk kalon te Rostov

Mesfushori shqiptar, Liridon Latifi, me gjasë nuk do të kalojë në Rusi te Rostov.

Ai ka publikuar një video në Facebook, ku ka shkruar se është gati për stinorin e ri.

LEXOJENI LAJMIN E PLOTË…

18 orë më parë

Everton interesohet për Valencian

Evertoni është duke tentuar të transferojë Enner Valencian nga West Hami.

Për Valencian ka shfaqur interesim edhe Swansea, por klubi nga qyteti i Liverpooli do të ishte destinacioni i preferuar për sulmuesin.

18 orë më parë

Wilshere për teste te Bournemouth

Jack Wilshere është duke i kryer testet mjekësore te Bournemouth, para zyrtarizimit të transferimit.

18 orë më parë

Vëllai i Pogbas nënshkruan për Sparta Rotterdam

Mathias Pogba është transferuar te Sparta Rotterdam.

18 orë më parë

Gyan shkon te Al-Ahli

Shënjestra e Readingut dhe Fulhamit, Asamoah Gyan, ka klub të ri.

Ai ka vendosur që të luajë te klubi nga Dubai, Al-Ahli, në formë huazimi njëvjeçar nga Shanghai SIPG.

19 orë më parë

Juve zyrtarizon Cuadradon

Juventusi e ka rikthyer Juan Cuadradon në Torino. Kolumbiani ka nënshkruar në formë huazimi njëvjeçar me obligim blerjeje.

LEXOJENI LAJMIN E PLOTË…

19 orë më parë

19 orë më parë

QPR huazon Pawel Wszolek

QPR e ka transferuar futbollistin Pawel Wszolek, në formë huazimi.

19 orë më parë

Unitedi largon një portier

Portieri i ri i Manchester Unitedit, Dean Henderson, është huazuar te Grimsby Town deri në janar.

19 orë më parë

Arbeloa për teste mjekësore te West Hami

Alvaro Arbeloa është duke i bërë testet mjekësore te West Hami.

The Sun raporton se ai do t’i bashkohet shumë shpejt skuadrës së Slaven Bilic.

arbe

19 orë më parë

Juve ka marrëveshje për Cuadradon

Juventusi ka arritur marrëveshje për rihuazimin e Juan Cuadrados nga Chelsea – raporton Sky.

Kolumbiani ishte i huazuar te Juve edhe në sezonin e kaluar.

19 orë më parë

Marcos Alonso me fanellën e Chelseat

Çmimi i shitjes besohet të jetë rreth 27 milionë euro.

19 orë më parë

Skënderbeu zyrtarizon Kristi Vangjelin

Skënderbeu e ka bërë tashmë zyrtare afrimin e Kristi Vangjelit.

Përmes një njoftimi zyrtar në faqen e klubit në Facebook, kampionët kanë bërë me dije se mbrojtësi i djathtë ka dalë në stërvitje me bardhekuqtë.

19 orë më parë

Ish-lojtari i Arsenalit shkon te Rangers

Rangers ka kompletuar transferimin e Phillipe Senderos.

Rangers are today delighted to welcome Philippe Senderos to the club on a one year deal: http://rng.rs/2bSrrJL 

19 orë më parë

Zyrtare: Mangala ka nënshkruar me Valencian

Qendërmbrojtësi Eliaquim Mangala është huazuar te Valencia nga Manchester City deri në fund të sezonit.

Vlen të theksohet se Mangala u transferua nga Porto te City dy vite më parë për 42 milionë funte.

anga

19 orë më parë

Ku do të përfundojë Sissoko?

Evertoni është në bisedime me Newcastle Unitedin për Moussa Sissokon.

Lojtari kërkohet edhe nga Tottenhami, por bisedimet dështuan pasi klubi që e pronëson kërkon 30 milionë funte për të.

19 orë më parë

Zyrtare: Alonso lojtar i Chelseat

Marcos Alonso është shitur zyrtarisht te Chelsea – bëjnë të ditur nga Fiorentina.

Çmimi i shitjes besohet të jetë rreth 27 milionë euro.

LEXONI LAJMIN E PLOTË…

alonso

19 orë më parë

Wilshere ka vendosur?

Burime të Sky thonë se Jack Wilshere e ka zgjedhur klubin ku do të luajë.

Mesfushori i Arsenalit ka vendosur të huazohet te Bournemouth duke refuzuar një numër të madh klubesh, përfshirë edhe Romën, Milanin dhe Crystal Palace.

19 orë më parë

Wolfsburg merr Wollscheid nga Stoke

Philipp Wollscheid është larguar nga Stoke për të nënshkruar me Wolfsburg.

Ardhje e Indit bëri që ky lojtar të kalojë në Gjermani.

wb

19 orë më parë

Malaga transferon portierin nga liga turke

Portieri i Besiktasit, Boyko, është huazuar te klubi spanjoll, Malaga.

19 orë më parë

Zyrtare: Stoke City huazon Indin

Stoke City ka nënshkruar me Bruno Martins Indi në një huazim njëvjeçar, por me opsion blerjeje nga Porto.

indi

19 orë më parë

Kjo është situata e Etrit Berishës

Mediat në Itali shkruanin paradite se Berisha është pranë kalimit te Palermo, ndërsa tani në skenë del edhe Atalanta.

Berisha vlerësohet shumë, por që të mendohet për transferimin e tij, Atalanta më parë duhet të mbyllë kalimin e Sportiello te Fiorentina.

LEXONI LAJMIN E PLOTË…

20 orë më parë

Zyrtare: Lazio nënshkruan me futbollistin e Liverpoolit

Lazio ka shpenzuar pesë milionë euro për transferimin e Luis Albertos nga Liverpooli.

alberto

20 orë më parë

Luiz është në Londër, për testet mjekësore?

Burime të ndryshme thonë se David Luiz do t’iu nënshtrohet testeve mjekësore te Chelsea, para se ta kompletojë kthimin në Stamford Bridge.

20 orë më parë

Edhe agjenti konfirmon: James mbetet te Reali

Jorge Mendes u ka dhënë fund thashethemeve se James Rodriguez do të kalojë te Chelsea në formë të huazimit.

“Ai do qëndrojë te Real Madridi, kjo është e sigurt”, është shprehur agjenti.

20 orë më parë

Edhe Milan i bashkohet garës për Wilshere

Jack Wilshere është një nga lojtarë më të përfolur në ditën e fundit të transferimeve.

Sipas Sky Sports, edhe Rossonerët i janë bashkuar garës, pasi kanë dështuar të transferojnë Cesc Fabregas.

LEXONI LAJMIN E PLOTË…

wil

20 orë më parë

Diego Lopez mund të kthehet në La Liga

Portieri i Milanit mund të kthehet në La Liga pasi interesim për të ka nga Espanyol.

Ai ka humbur vendin nga 17 vjeçari Gianluigi Donnarumma.

20 orë më parë

Zyrtare: Traore te Middlesbrough

Middlesbrough ka nënshkruan me Adama Traore nga Aston Villa, ndërsa lojtari ka nënshkruar kontratë katërvjeçare.

trao

20 orë më parë

Zyrtare: Burnley nënshkruan me Hendrick

Klubi anglez ka nënshkruar me Jeff Hendrick. Burnley ende nuk ka bërë të ditur shumë e transferimit, por ka njoftuar se ky është rekord i klubit.

24-vjeçari është transferuar nga Derby Contry.

✍ We’re delighted to announce the signing of Jeff Hendrick for a club-record undisclosed fee.

20 orë më parë

Është lidhur me Realin, por Aubameyang është i lumtur te Dortmundi

Pierre-Emerick Aubameyang nuk mendon të largohet nga Borussia Dortmundi.

Sulmuesi është lidhur me Real Madridin, por ai është i lumtur në Bundesliga.

20 orë më parë

Besiktasi zyrtarizon lojtarin e Interit

Ishte e pritshme, por tashmë është bërë zyrtare.

Caner Erkin është huazuar te Besiktasi në formë huazimi nga Interi.

20 orë më parë

Galata forcohet me një tjetër lojtar

Kolbein Sigthorsson në Galatasaray për 700 mijë euro.

sigur

20 orë më parë

Zyrtare: De Jong, dy vite te Galata

Galatasaray e ka transferuar Nigel De Jongun nga AGalaxy.

Mesfushori ka nënshkruar kontratë dyvjeçare me klubin turk.

20 orë më parë

Zyrtare: Jonny Williams largohet nga Palace

Ipswich ka nënshkruar me Jonny Williams për një huazim njëvjeçar nga Crystal Palace.

iop

20 orë më parë

Zyrtare: Brozovic refuzon ofertën e Chelseat

Marcelo Brozovic ka refuzuar një ofertë për të shkuar te Chelsea, në mënyrë që të qëndrojë te Interi.

LEXONI LAJMIN E PLOTË…

20 orë më parë

Zyrtare: Sunderlandi transferon Ndongun

Sunderlandi ka nënshkruar me Didier Ndong nga Lorient.

Lojtari ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare për 13.6 milionë funte.

nong

20 orë më parë

Lichtsteiner prish raportet me Juven?

Juventusi dhe Stephan Lichtsteineri duket se i kanë prishur raportet dhe lojtari ka vendosur t’i bashkohet Interit.

21 orë më parë

Ajeti mund të largohet menjëherë nga Torino

Nga Italia vjen një lajm shumë i bujshëm dhe tashmë po konfirmohet nga disa burime, ku Arlind Ajeti mund të ndryshojë klub sonte.

Pescara është e interesuar për mbrojtësin dhe në orët në vijim mund të ketë zhvillime.

LEXOJENI LAJMIN E PLOTË…

arlindajeti

21 orë më parë

Hernanes pret kalimin te Genoa

Hernanes do t’i bashkohet Genoas pasi Juventusi ta transferojë Axel Witselin nga Zenit St Petersburgu.

Tuttomercatoweb dhe Calciomercato raportojnë se marrëveshja varet nga disa rrjedha të tjera në tregun e transferimeve.

21 orë më parë

Mund të ndodhë transferimi i ditës

Sky raporton se janë duke vazhduar bisedimet ndërmjet Chelseat dhe Paris Saint-Germainit për David Luiz.

Bisedimet janë intensive dhe ky mund të jetë një prej transferimeve më të mëdha të ditës mbyllëse të afatit kalimtar.

21 orë më parë

Arbeloa kthehet në Ligën Premier

Alvaro Arbeloa ndodhet në Angli, ndërsa pritet të nënshkruajë me West Hamin.

Ish-futbollisti i Real Madridit pritet të nënshkruajë kontratë njëvjeçare me klubin nga Liga Premier.

21 orë më parë

Interi hedh poshtë largimin e Jovetic

Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio, ka thënë se Stevan Jovetic nuk largohet nga klubi.

Sulmuesi malazez është lidhur me një largim nga Nerazzurrët, ndërsa Milani dhe Fiorentina ishin klubet më të interesuara. Sidoqoftë, duket se nuk do të ndodhë largimi i lojtarit në këtë afat kalimtar.

21 orë më parë

Tjetër dështim i Milanit në treg?

Milani ka dështuar edhe në transferimin e mbrojtësit të Sionit, Leo Lacroix.

Lojtari ka vendosur të shkojë te Saint-Etienne.

21 orë më parë

Abdennour mund të huazohet te Chelsea

Chelsea është afër që të arrijë marrëveshje me Aymen Abdennour.

Goal raporton se klubi anglez do ta huazojë për një vit lojtarin e Valencias me opsionin e blerjes.

21 orë më parë

Zyrtare: Lojtari i Arsenalit në Bundesliga

Werder Bremeni e ka transferuar Serge Gnabryn e nga Arsenali.

Klubi gjerman ka paguar rreth pesë milionë euro për futbollistin.

ars

21 orë më parë

Ishte Fabregas që refuzoi kalimin te Milani

Gjatë ditës së fundit të afatit kalimtar, Cesc Fabregas është lidhur me një kalim te Milani, mirëpo transferimi nuk do të ndodhë.

Mesfushori spanjoll ka vendosur që të qëndrojë te Chelsea dhe të luftojë për pozitën e tij.

21 orë më parë

Mangala kryen testet mjekësore te Valencia

Eliaquim Mangala do të ndjekë Wilfried Bonyn dhe Samir Nasrin duke u larguar nga Manchester City, në ditën e fundit të afatit kalimtar.

Gazeta spanjolle Sport raporton se mbrojtësi i ka kryer testet mjekësore te Valencia dhe zyrtarizimi do të ndodhë së shpejti.

mangala

21 orë më parë

Leverkusenit i largohet edhe një lojtar

Mainz e ka transferuar Andre Ramalhon nga Bayer Leverkuseni.

Marrëveshja është bërë në formë huazimi njëvjeçar.

21 orë më parë

Nuk ka transferime te Reali

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, thotë se nuk ka nevojë ta përmirësojë skuadrën në ditën e fundit të afatit kalimtar.

Gjatë kësaj vere, Los Blancos e kanë rikthyer vetëm Alvaro Moratan nga Juventusi dhe nuk kanë bërë investime të tjera.

LEXONI LAJMIN E PLOTË…

21 orë më parë

Isco thotë se qëndron te Reali

Lajm i keq për tifozët e Tottenhamit. Isco ka vendosur të qëndrojë te Real Madridi.

“Do të qëndroj, do të qëndroj”, ka thënë mesfushori para kamerave televizive në Santiago Bernabeu.

Është pritur largimi i mesfushorit spanjoll.

22 orë më parë

Wilshere ka marrëveshje me Romën?

Mediat në Angli dhe Itali bëjnë të ditur se mesfushori i Arsenalit, Jack Wilshere, ka zgjedhur Romën për të luajtur këtë sezon.

Sipas BBC Sport dhe Tuttomercatoweb, lojtari ka vendosur që të huazohet te klubi italian dhe jo te Crystal Palace apo Bournemouth – që ishin klubet më të interesuara për të.

Wilshere zgjedh Romën, para Crystal Palace e Bournemouth?

22 orë më parë

Lojtarët e transferuar nga Sevilla për sezonin 2016/2017:

F.Vazquez
J.Correa
Ganso
W.Ben Yedder
L.Vietto
H.Kiyotake
G.Mercado
M.Kranevitter
P.Sarabia
S.Sirigu
S.Nasri

22 orë më parë

Balotelli pranë kalimit te Nice

Mario Balotelli thuhet se i ka kryer testet mjekësore te Nice dhe është afër që të kalojë te klubi francez.

Sulmuesi i Liverpoolit është në Francë, por dy klubet akoma nuk kanë arritur marrëveshje.

22 orë më parë

Deklarata e Pjanic që nuk do ta pëlqejnë tifozët e Romës

“Roma ndoshta është dashur të më shesë për arsye financiare, por unë gjithmonë kam pasur dëshirë t’i bashkohem Juves”, ka deklaruar Miralem Pjanic.

Mesfushori boshnjak braktisi Romën për kampionin italian.

22 orë më parë

Zyrtare: Nasri nënshkruan për Sevillan

Sevilla ka nënshkruar me Samir Nasrin e Manchester Cityt në formë huazimi njëvjeçar.

Në momentet e fundit, City deshi ta mbante, por ai vendosi të largohej.

LEXONI LAJMIN E PLOTË…

22 orë më parë

Chelsea të mposhtë Tottenhamin për Sissokon?

Saga e transferimit të Moussa Sissokos ka marrë një kah tjetër. Në garë është përfshirë edhe Chelsea, bë të ditur L’Equipe.

Lojtari preferon Tottenhamin, mirëpo Blutë ofrojnë 30 milionë euro dhe mund ta blejnë atë.

Spursat ishin të vetmit që e kërkonin, por tash është përfshirë edhe Chelsea.

22 orë më parë

Jo Fabregasi, por Jovetici te Milani?

Stevan Jovetic thuhet se është një hap larg që të bëjë një ndërrim sensacional për të kaluar te rivali i qytetit, Milan.

Sipas Sportitalia, lojtari i Interit është afër arritjes së marrëveshjes për të shkuar te Rossonerët.

Sulmuesi malazez nënshkroi për Interin në verën e kaluar nga Manchester City.

22 orë më parë

Një tjetër huazim nga Chelsea

Cristian Cuevas i Chelseat i është ribashkuar klubit belg, Sint-Truidense, në formë huazimi njëvjeçar deri në fund të sezonit.

Cristian Cuevas has today re-joined Belgian side Sint-Truidense for the rest of the season… http://che.lc/8cmA4T 

Photo published for Cuevas returns to Sint-Truidense

Cuevas returns to Sint-Truidense

Cristian Cuevas has today re-joined Belgian side Sint-Truidense on loan for the rest of the season…

chelseafc.com

22 orë më parë

A mund të ndodhë një mega-transfer?

The Sun raporton se Paris Saint-Germaini është duke përgatitur një ofertë prej 50 milionë funtesh për Karim Benzeman.

Në rast se kjo ndodh atëherë, Edinson Cavani mund të shkojë te Napoli.

A do të kemi një befasi të madhe në ditën e fundit?

23 orë më parë

Bony është i lumtur

Wilfried Bony shfaqet i gëzuar pas kalimit te Stoke City.

“Faleminderit të gjithë tifozëve të Manchester Cityt për mbështetjen dhe përshëndetje tifozëve të Stoke Cityt, mezi pres që të kemi një sezon të shkëlqyer së bashku”, ka thënë ai.

Sulmuesi ka kompletuar huazimin njëvjeçar te Stoke.

23 orë më parë

Nasri kryen ekzaminimet mjekësore te Sevilla

Samir Nasri është afër kompletimit të marrëveshjes me Sevillan pasi i ka kaluar testet mjekësore.

Përkundër përpjekjes së Manchester Cityt për ta mbajtur në skuadër, francezi ka vendosur të largohet.

Në pritje të zyrtarizimit të Nasrit te Sevilla.

23 orë më parë

Lojtari i Monacos shkon në Turqi

Wagner Love i është bashkuar Alanyasporit.

Brezilyalı golcü Vagner Love kendisini 2 yıllığına Aytemiz Alanyasporlu yapan imzayı tesislerimizde attı

23 orë më parë

Lojtari Monacos shkon te Ingolstadti

Skuadra gjermane, Ingolstadt, ka nënshkruar marrëveshje me mbrojtësin e Monacos, Marcel Tisserand.

Mbrojtësi francez ka firmosur kontratë të vlefshme për katër vite.

tisserand

23 orë më parë

Chelsea me ofertë të re për Luiz

Paris Saint-Germaini e ka refuzuar ofertën fillestare të Chelseat prej 32 milionë funtesh për David Luiz.

Blutë duhet ta rritin ofertën për lojtarin që u largua në vitin 2014 për 50 milionë funte drejt kryeqytetit francez.

Chelsea duhet të ofrojë rreth 40 milionë funte për ta bindur PSG-në.

23 orë më parë

Zyrtare: Bony nënshkruan për Stoke

Wilfried Bony ka kompletuar huazimin njësezonal nga Manchester City te Stoke City.

bon

23 orë më parë

Cardozo te AEK-u

Oscar Cardozo ka udhëtuar për në Greqi që të kompletojë transferimin te AEK Athens.

Gjatë karrierës ka luajtur për Benfican, ndërsa së fundmi ishte lojtar i Trabzonspor.

23 orë më parë

Një fakt për Hart

Joe Hart është portieri i parë anglez që luan në Serie A.

hart1

1 ditë më parë

Szczesny i uron fat Hartit

Wojciech Szczesny e ka mirëpritur Joe Hartin në Serie A.

“Paç fat te Torino djalosh. Mezi pres të luaj sërish kundër teje!”, ka shkruar portieri i Romës në Instagram.

1 ditë më parë

Stoke me portier të ri

Portieri i Derbyt, Lee Grant, është huazuar te Stoke City deri në janar.

SIGNING | Experienced goalkeeper Lee Grant joins on loan until January from @dcfcofficial

1 ditë më parë

Spursat pas Schneiderlin?!

Daily Mail raporton se Tottenhami dëshiron ta transferojë Morgan Schneiderlin nga Manchester Unitedi.

Francezi ka luajtur nën urdhrat e Mauricio Pochettinos te Southamptoni, mirëpo preferon të qëndrojë te Djajtë e Kuq dhe të luftojë për një pozitë në formacionin e Jose Mourinhos.

1 ditë më parë

Interi ta kthejë Maiconin?

Mediat italiane raportojnë se Interi mund ta kthejë Maiconin për të plotësuar pozitën e mbrojtësit të krahut.

Braziliani ka zhvilluar gjashtë vite të suksesshme të Nerazzurrët duke fituar katër Scudetto dhe Ligën e Kampionëve.

1 ditë më parë

Fabregas i ofrohet Milanit

Mesfushori i Chelseat, Cesc Fabregas, i është ofruar Milanit në formë huazimi.

Spanjolli nuk bën pjesë në planet e Antonio Contes, pasi nuk përshtatet në sistemin e tij të lojës.

LEXONI LAJMIN E PLOTË…

1 ditë më parë

Slimani, testet mjekësore – pastaj nënshkrimi

Islam Slimani është duke shkuar në Bologna të Italisë për t’iu nënshtruar testeve mjekësore para transferimit te Leicester City.

Besohet se kampioni anglez do të paguajë rreth 27 milionë funte për të.

1 ditë më parë

Zyrtare: Hart nënshkruan për Torinon

Torino ka konfirmuar se ka nënshkruar me Joe Hart.

Portieri anglez është huazuar nga Manchester City.

“Përnjëherë karriera ime ndryshoi dhe unë e interpretova si një shenjë të fatit”.

1 ditë më parë

Klopp ta largojë Sakhon?

E ardhmja e Mamadou Sakhos te Liverpooli nuk është e sigurt.

Jurgen Klopp ka plane të tjera, ai mund të largohet.

1 ditë më parë

Vetëm Tottenhami pas Sissokos

Evertoni nuk ka kontaktuar me Newcastle për Moussa Sissokon.

Kështu që Tottenhami mbetet klubi i vetëm që i kërkon shërbimet e mesfushorit francez.

Mirëpo, çmimi i tij është 30 milionë funte.

1 ditë më parë

Luiz, vazhdojnë negociatat

Chelsea dhe PSG po vazhdojnë negociatat për transferimin e David Luiz.

Kampioni francez nuk dëshiron të humbë 20 milionë funte për lojtarin që e bleu nga Blutë, prandaj arritja e marrëveshjes është pak e vështirë.

Chelsea ia shiti PSG-së për 50 milionë funte, tash ka ofruar 30 milionë (plus dy të tjera në formë bonusesh).

1 ditë më parë

Munoz largohet nga Sevilla

Real Zaragoza e ka huazuar Juan Munozin nga Sevilla për gjtih sezonin.

1 ditë më parë

Zyrtare: Papadopoulos braktis Leverkusenin

Kyriakos Papadopoulos ka arritur marrëveshje me klubin e promovuar këtë vit në Bundesliga.

Mbrojtësi grek i është bashkuar RB Leipzigut nga Bayer Leverkusen si huazim njëvjeçar.

leip

1 ditë më parë

Rafinha pranon largimin nga Barcelona

Rafinha nuk ka asnjë problem që të lëvizë diku tjetër nëse Barcelona nuk mund t’i garantojë atij kohë për të luajtur.

“E vërteta është se unë dua të jem në Barcelonë. Logjikisht, në qoftë se unë nuk mund të mbështetem në të pasurit minuta, kjo është normale që një lojtar do të dojë të largohet”, ka thënë Rafinha për Catalunya Radio.

1 ditë më parë

Një lojtar për ekipin e të rinjve të Realit

Largimi i Shkodran Mustafit do të thotë se Los Che duhet të transferojnë një mbrojtës.

Eliaquim Mangala dhe Ezequiel Garay janë në listë.

vargos

1 ditë më parë

Valencia ka nevojë për një mbrojtës

Largimi i Shkodran Mustafit do të thotë se Los Che duhet të transferojnë një mbrojtës.

Eliaquim Mangala dhe Ezequiel Garay janë në listë.

1 ditë më parë

Largohet talenti i Barcës

Girona ka nënshkruar me talentin e Barcelonës, Juan Camara, të cilin e ka huazuar.

juan

1 ditë më parë

Roma në garë më Crystal Palace për Tomas Rincon

Tomas Rincon është më afër që të kalojë te Roma, raporton Tuttomercatoweb.

Lojtari i Genoas kushton 10 milionë euro, ndërsa për të interesohet Crystal Palace.

Sidoqoftë, Giallorossët duan ta fitojnë këtë garë dhe ta transferojnë lojtarin.

1 ditë më parë

Roma me përpjekje maksimale për Wilshere

Roma po përpiqet me çdo kusht që ta huazojë mesfushorin e Arsenalit, Jack Wilshere.

Plot 22 klube kërkojnë shërbimet Wilshere.

1 ditë më parë

Ngec huazimi i Jovetic te Fiorentina

Stevan Jovetic duket se nuk do të transferohet te Fiorentina, pasi Interi nuk pranon ta mbulojë pagën e tij.

Viola dëshiron ta huazojë malazezin, mirëpo ka kërkuar nga Nerazzurrët që t’ia paguajnë një pjesë të pagës, por ata kanë refuzuar.

1 ditë më parë

Dështon oferta e Chelseat për Luiz

Chelsea thuhet se ka dështuar me ofertën për transferimin David Luiz.

Blutë kanë ofruar 32 milionë funte për ish-mbrojtësin e tyre, mirëpo PSG e ka refuzuar ofertën.

KJO ISHTE OFERTA E CHELSEAT…

1 ditë më parë

Balotelli iu ofrua Napolit?

Njoftohet se Mino Raiola e ka ofruar Mario Balotellin te skuadra e Napolit të martën mbrëma.

Sulmuesi i Liverpoolit ndodhet te Nice, ku është duke i kryer testet mjekësore, mirëpo klubi francez akoma nuk ka arritur marrëveshje me Redsat.

1 ditë më parë

Isco te Tottenhami? Nuk do të ndodhë

Ka pasur raportime se mesfushori i Real Madridit, Isco, dëshiron të transferohet te Tottenham Hotspur.

Mirëpo, njoftimet më të reja thonë se transferimi nuk do të ndodhë.

1 ditë më parë

Slimani ka vendosur për ‘Dhelprat’

Islam Slimanit i është dhënë leje të largohet nga stërvitjet me Algjerinë që t’iu nënshtrohet testeve mjekësore te Leicester City.

Kampioni anglez do të paguajë rreth 30 milionë funte për shërbimet e tij.

1 ditë më parë

Largimet e Arsenalit

Wilshere dhe Gnabry pritet të largohen, ndërsa Mathieu Debuchy dhe Chuba Akpom kanë vendosur të qëndrojnë dhe të luftojnë për pozitat e tyre në skuadër.

1 ditë më parë

Zyrtare: Inler, tre vjet me Besiktasin

Besiktasi e ka transferuar mesfushori Gokhan Inler nga Leicester City.

Futbollisti zviceran me origjinë turke ka nënshkruar kontratë trevjeçare.

inler

1 ditë më parë

Arsenali nuk ka mbaruar me transferimet

Arsenali ka shpenzuar afro 100 milionë funte deri më tani në këtë afat kalimtar.

Arsene Wenger do të jetë i angazhuar edhe në ditën e fundit!

1 ditë më parë

Tre shënjestrat e Chelseat

Marcos Alonso, David Luiz dhe Marcelo Brozovic – do të ishte një ditë epikë nëse Blutë sigurojnë shërbimet e të tre lojtarëve.

1 ditë më parë

Të larguarit e Cityt

Samir Nasri dhe Joe Hart janë në prag të largimit, drejt Sevillas, respektivisht Torinos.

Nga ana tjetër, e ardhmja e Eliaquim Mangalas është e paqarta, teksa Porto dhe Valencia kërkojnë shërbimet e tij.

1 ditë më parë

Werder në bisedime për Serge

Arsenali dhe Werder Bremeni janë në negociata për transferimin e përhershëm të Serge Gnabry – njofton Sky.

Lojtari ka edhe një vit në kontratën e tij me Topçinjve, ndërsa Werderi dëshiron të nënshkruajë me të para klubeve tjera gjermane.

1 ditë më parë

Agjenti i Cuadrados në Torino

Agjenti i Juan Cuadrados është rrugës për në Torino për të finalizuar kthimin e lojtarit te Juventusi.

Huazimi i kolumbianit te Juve do të jetë me obligim blerjeje të kushtëzuar nga një numër i caktuar i paraqitjeve për klubin.

LEXONI LAJMIN E PLOTË…

1 ditë më parë

Punë e kryer: Witsel te Juve?

Kalimi Axel Witsel te Juventusi thuhet se është punë e kryer, kanë mbetur vetëm testet mjekësore.

Nënshkrimi i kushtëzuar vetëm nga ekzaminimet mjekësore.

Mesfushori, i cili po largohet nga Zenit St Petersburgu, te Bianconerët do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare nga e cila do të përfitojë 4.5 milionë euro në sezon.

LEXONI LAJMIN E PLOTË…

1 ditë më parë

Brahimi për 35 milionë funte te Evertoni

Yacine Brahimi pritet t’i kryejë testet mjekësore dhe pastaj t’i bashkohet Evertonit.

Porto pritet të përfitojë deri në 35 milionë funte së bashku me bonuset.

1 ditë më parë

Alonso po i bën ekzaminimet mjekësore

Marcos Alonso është duke i kryer testet mjekësore te Chelsea – thonë burimet e afërta me klubin.

Chelsea-bound Marcos Alonso having medical right now in Surrey.

1 ditë më parë

Fulhami në bisedime me Adebayor

Fulhami është duke negociuar për transferimin e Emmanuel Adebayor.

Sulmuesi është lojtar i lirë qëkur u largua nga Crystal Palace, në fund të sezonit të kaluar.

1 ditë më parë

Vazhdojnë negociatat për Luiz

Chelsea ka ofruar 30 milionë funte plus dy milionë të tjera në formë bonusesh për David Luiz.

Bisedimet e Bluve me PSG-në po vazhdojnë ditën e sotme.

1 ditë më parë

Zyrtare: Sow bashkohet me Fenerbahcen

Sulmuesi senegalez ka vendosur të kthehet në kampionatin turk, te skuadra e Fenerbahces.

30-vjeçari ka lënë Emiratet e Bashkuara Arbabe apo më saktë skuadrën e Al-Ahli për tu kthyer te Fenerbahce.

LAJMI I PLOTË…

1 ditë më parë

Lazio refuzon WBA-në

Lazio e ka refuzuar ofertën e West Bromit për Keita Balde.

Corriere dello Sport thotë se klubi anglez ka ofruar 18 milionë euro për të.

1 ditë më parë

Debuchy drejt Espanyolit?

Mathieu Debuchyt i është thënë se mund të largohet nga Arsenali qoftë si huazim apo transfer afatgjatë.

Daily Mirror bën të ditur se Espanyoli dëshiron ta transferojë gjatë ditës së sotme.

1 ditë më parë

Kush do të ndryshojë klub sot?

Mario Balotelli te Nice…

Marcelo Brozovic te Chelsea…

Isco te Tottenham…

David Luiz te Chelsea…

Axel Witsel te Juventus…

tr

1 ditë më parë

Tre lojtarë te Besiktasi

Gokhan Inler (Leicester), Caner Erkin (Inter) dhe Atinc Nukan (RB Leipzig) janë duke i bërë testet mjekësore te Besiktasi.

Atinc dhe Caner do të huazohen, derisa Inler  do të nënshkruajë kontratë afatgjate.

1 ditë më parë

Rritet numri i të interesuarve: 22 klube e duan Wilshere

Sipas Daily Mail, Crystal Palace është në bisedime të avancuar me Arsenalin për huazimin e Jack Wilshere.

Mirëpo, raportohet se është rritur në 22 numri i klubeve që i duan shërbimet e tij.

Mes tyre është edhe Manchester City, por Arsene Wenger nuk dëshiron ta lejojë të shkojë te një klub rival.

1 ditë më parë

Hernanes të largohet nga Juve

Celtic dhe Genoa janë në garë për shërbimet e Hernanesit, të cilin Juventusi dëshiron ta huazojë gjetiu.

1 ditë më parë

Nasri te Sevilla për teste mjekësore

Samir Nasri është i vendosur t’i nënshtrohet një testi mjekësor me Sevillan përpara përfundimit të një lëvizje si huazim nga Manchester City.

Në pritje të zyrtarizimit.

Mesfushori francez është parë në foto gjatë të martës në mbrëmje me drejtorin e klubit spanjoll, Monchi, pasi ka mbërritur në Spanjë për të nënshkruar marrëveshje me fituesit e Ligës së Evropës.

LEXONI LAJMIN E PLOTË…

1 ditë më parë

Në pritje të transferimit, Alonso ‘ndjek’ Chelsean

Marcos Alonso ia ka bërë ‘ndjek’ Chelseat në Twitter.

Marrëveshja ndërmjet Bluve dhe Fiorentinas është arritur, pritet vetëm zyrtarizimi.

alon1

1 ditë më parë

Darmian te Interi?

Manchester Unitedi thuhet se e ka refuzuar ofertën e Interit për Matteo Darmian.

Mirëpo, Nerazzurrët do të përpiqen deri në fund të ditës që ta transferojnë.

1 ditë më parë

Edhe vëllai i Pogbas në Angli?

The Sun bën të ditur se vëllai i Paul Pogbas, Florentin, mund të shkojë te Sunderlandi.

David Moyes kërkon edhe një qendërmbrojtës në ditën e fundit të afatit kalimtar, ndërsa mbrojtësi i Saint-Etienne kushton 6.5 milionë funte.

Paul Pogba ka thyer të gjitha rekordet e transferimeve. Tash vëllai mund t’i bashkohet në Ligën Premier.

1 ditë më parë

Oferta 40-milionëshe e Cityt

Pep Guardiola ka thënë se Manchester City nuk do të blejë lojtarë të tjerë, por duket se do të ndodhë ndryshe.

Sipas L’Equipe, Monaco ka refuzuar 40 milionë euro për sulmuesin 18-vjeçar, Kylian Mbappe, i cili kërkohet edhe nga Barcelona.

Sulmuesi kërkohet edhe nga Barca.

1 ditë më parë

Sfida e re për Wilfried Bony

Por ku do të jetë…?

West Ham, Stoke City dhe Sunderland i duan shërbimet e sulmuesit të Manchester Cityt.

It’s a new day and I look forward to a new exciting challenge ?

1 ditë më parë

Disa nga kryetitujt

Chelsea ka bërë ofertë për David Luiz
Hart ndodhet në Torino për kompletimin e transferimit
Balotelli pritet të shkojë te Nice
Spekulime: Isco dëshiron kalimin te Tottenhami
Spekulime: Martins Indi drejt Stoke
Spekulime: Porto ta transferojë Mangalan
Spekulime: Schweinsteiger refuzon Sportingun

1 ditë më parë

Pulisic nuk shkon te Liverpooli

Liverpooli është lidhur me Christian Pulisicin e Borussia Dortmundit, por babai i lojtarit ka thënë se ai nuk do të largohet në këtë afat kalimtar.

“Christian nuk është i interesuar që të largohet nga klubi”, ka thënë Mark Pulisic për Bild.

1 ditë më parë

Riviere shkon te Osasuna

Emmanuel Riviere e ka braktisur Newcastle Unitedin për t’u huazuar te Osasuna.

1 ditë më parë

Zyrtare: Pescara transferon Aquilanin

Pescara ka konfirmuar transferimin e Alberto Aquilanit si transfer të lirë.

Ish-lojtari i Juventusit, Liverpoolit e Romës, u largua nga Sporting CP në fillim të muajit gusht.

1 ditë më parë

Tarashaj largohet nga Evertoni (Foto)

Shani Tarashaj është larguar nga Evertoni për tu transferuar në Eintracht Frankfurt.

Sulmuesi kosovar ka ndërruar ambient, duke lënë Ligën Premier dhe skuadrën e Evertonin pa luajtur asnjë ndeshje.

? | Shani Tarashaj has joined @eintracht on loan for the 2016/17 season. Good luck, Shani!

Tarashaj është transferuar në kampionatin gjerman, Bundesliga, te skuadra e Eintracht Frankfurt.

MË SHUMË…

1 ditë më parë

Lindelof drejt Chelseat?

Chelsea mund të bëjë një ofertë të madhe për mbrojtësin suedez, Victor Lindelof.

Shuma prej 25 milionë funtesh do ta bindte Benfican që të heqë dorë nga lojtari.

1 ditë më parë

Tottenhami ofertë për Sissokon

Tottenhami ka bërë ofertë për mesfushorin e Newcastle, Moussa Sissoko.

Spursat kanë ofruar 16 milionë funte, por Newcastle kërkon dyfishin.

1 ditë më parë

Milani do një mbrojtës

Vincenzo Montella e ka kërkuar një mbrojtës nga krerët e klubit.

Remy Lacroix (Sion) dhe Andrea Ranocchia (Inter) janë opsionet e mundshme.

1 ditë më parë

Vazhdojnë përpjekjet e Interit për Lichtsteiner

Interi nuk po heq dorë nga Stephan Lichtsteiner, por Juventusi planifikon ta transferojë jashtë Serie A. Borussia Dortmundi dhe Monaco janë klubet tjera të interesuara.

Bianconerët kërkojnë 12 milionë euro për zviceranin.

1 ditë më parë

Rafinha të braktisë Barcën?

Mesfushori i Barcelonës, Rafinha, mund të largohet nga kampioni spanjoll, pasi nuk po gjen hapësira për lojë.

1 ditë më parë

Ku do të përfundojë Jack Wilshere?

Pesë klube kanë shfaqur interesim për huazimin e futbollistit të Arsenalit.

Crystal Palace, Bournemouth dhe Watford nga Liga Premier, dhe Sporting Lisbon e Benfica nga Portugalia.

1 ditë më parë

Juve do ta kthejë Cuadradon

Media të ndryshme në Itali raportojnë se Juventusi e ka huazuar përsëri anësorin e Chelseat, Juan Cuadrado, me opsionin për ta blerë në fund të sezonit.

Zonja e Vjetër do të paguajë pesë milionë euro për huazimin, si edhe 20 milionë të tjera në verën e ardhshme, nëse dëshiron ta mbajë.

1 ditë më parë

Në pritje të zyrtarizimit të Hart te Torino

Joe Hart ka udhëtuar të martën në Torino për të kompletuar huazimin njëvjecar.

Gjatë ditës së sotme pritet që të kompletohet transferimi.

1 ditë më parë

Huazimi i gjashtë për sulmuesin e Chelseat

Patrick Bamford ndoshta nuk ka luajtur asnjë ndeshje për Chelsean, por ka siguruar huazimin e gjashtë në një klub tjetër.

Sulmuesi në pronësi të Bluve gjatë këtij sezoni do të luajë te Burnley.